1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Eda Deniz Haydaroğlu Süresiz Açlık Grevinin 13. Gününde Adalet Bakanlığı Önündeydi

18 Mart günü Almanya'da Süresiz Açlık Grevi direnişi başladı. Bu direniş bugün Berlin Adalet Bakanlığı önünde sürdü. Adalet Bakanlığının önünde sabah saat 11.00'den akşam saat 18.00'a kadar çadır açıldı. Artık hafta içi her gün çadırın bu saatlerde açık olacağı açıklandı.

Öncelikle neden Açlık Grevinde ve Adalet Bakanlığında olunduğuna dair bir açıklama yapıldı. Talepler sayıldı. Aynı zamanda Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan'ın da iddianamelerinde bulunan Grup Yorum konseri düzenleme / katılma "suçlamasına" dikkat çekildi. Grup Yorum'un kurulduğu günden beri nerede bir direniş varsa orada olduğuna, şimdi de burada Açlık grevi direnişçilerinin açlıklarını paylaştıklarına dikkat çekildi.

Daha sonra güne Halk Okulu dergisinin 176. sayısı okunarak devam edildi. Bugün Halkın Mühendis Mimarlarının Deprem Hakkında Yazdıkları Yazıları ve Basından bölümü okundu. 40 dakikalık dergi okuması yarın devam edilmek üzere sonlandırıldı.

Daha sonra Berlin'deki Açlık Grevi Çadırında Yoldaşlık üzerine bir eğitim çalışması yapıldı. Eğitim çalışmasını Destek Açlık Grevindeki Grup Yorum Emekçisi Berfin Şilan Gel verdi.

Çalışmaya Dayı'nın ''Yoldaşlık bir çift göz gibidir. Gözün biri ağlarken diğeri gülmez." sözü ile başlandı. Daha sonra İbrahim Gökçek ve Helin Bölek üzerinden örnekler verildi. Yarım saat süren eğitim çalışması yarın devam edilmek üzere sonlandırıldı.

Ardından ise Belçika da ki bir aileyi arayarak konuşuldu. Şu anki direniş anlatıldı. Desteğe çağrıldı.

Daha sonra çadırımıza ilk gün de gelen bir profesör tekrar uğradı. Sağlık durumumuzu sorduktan sonra Bakanlıktan yetkili birinin gelip gelmediğini sordu. Biz gelmediğini söyledik. Daha fazla haber yapılması gerektiğini Alman Gazetesi JungeWelt' de tanıdığı olduğunu, onu arayıp haber yapması için baskı yapacağını söyledi.

Daha sonra ise Devrimci tutsak Özgül Emre'ye mektuplar yazıldı.

Gün boyu Grup Yorum şarkıları çaldı, sloganlar atıldı.

Halaylar çekildi, Sloganlar ve Grup Yorum şarkılarıyla saat 18.00'da eylem sonlandırıldı.

Açlık Grevinin talepleri haklı ve meşru.

Zaferi Direnerek, Haklarımıza Sahip Çıkarak Kazanacağız!

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın!

Özgül, İhsan, Serkan ve Hasan'a Özgürlük!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.