1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe 9 Mayıs Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanya’sına Karşı Kazanmış Olduğu Zafer Gününü Andı

9 Mayıs Dünya Halklarının Büyük Antifaşist Zaferi günüdür. Sovyetler Birliği'nin Kızıl Ordu ile Berlin'e girdiği ve dünya halklarını Nazi Almanya’sından kurtardığı gündür.

Belçika'da, Avusturya'da, Yunanistan'da, Almanya'da, Bulgaristan'da Anti-Emperyalist Cephe düzenlenen anma törenlerine katıldı. Yüzlerce insan toplandı ve ayrıca gösteriler düzenlendi. Yunanistan'da ABD elçiliği önünde gösteri düzenlendi. Berlin'de Treptower parkında polis orak çekiçli kızıl bayraklar taşıyan insanları engellemeye çalıştı. Sofya'da faşistler etkinliği sabote etmeye çalıştı. Avusturya'da her yıl düzenlenen Mauthausen anması öncesinde, faşizmden kurtuluş da (7 Mayıs) Viyana'da Sovyet anıtının önündeki Schwarzenbergplatz meydanında kutlandı.

Antifaşist savaşçılarla çekilmiş çok sayıda fotoğrafın da gösterdiği gibi anma töreni "Ölümsüz Alay" onuruna düzenlendi. Anma törenine yüzlerce kişi katıldı ve anıtın önüne çiçekler bıraktı. Bir Rus opera sanatçısı ve diğer müzisyenler popüler Sovyet direniş ve kurtuluş şarkılarını söyledi. Diğer bazı komünist ve sol grupların yanı sıra AIF de kırmızı karanfiller bıraktı ve ölümsüz alayın savaşçılarının portrelerinin yanı sıra Nazi işgali sırasında faşizmi yenen cesur, ölümsüz Zoya'nın bir posteri de taşındı.

Bugünler dünya halklarına Sosyalizm ve Kapitalizm arasındaki farkın ne olduğunu hatırlatmaktadır. Emperyalizmin dezenformasyonuyla yeniden yazılmaya çalışılan tarihi bile çok iyi biliyoruz ki Kızılordu faşizmi yendi.

Emperyalizm zaferden sonra tüm dünyaya dezenformasyon yaydı, insanların beynini işgal etmeye çalıştı. Bu trajedi bugün hala devam ediyor, ABD-AB-NATO emperyalistleri Ukrayna'daki Kiev rejiminin Nazilerini açıkça destekliyor.

Emperyalizme ve Faşizme Karşı Mücadele Etmek Suç Değil Görevdir!

Yaşasın 9 Mayıs!

Kahrolsun Emperyalizm! Kahrolsun Faşizm![blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.