1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İtalya'da Alfredo Cospito Açlık Grevini Siyasi Zaferle Sonlandırdı

18 Nisan 2023 tarihinde Scripta Manent davası kapsamında Alfredo Cospito ve Anna Beniamino'nun siyasi katliam (Ceza Kanunu'nun 285. Maddesi) suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması Anayasa Mahkemesi'nde yapıldı.

Mevcut Cirielli yasasının (2005 yılı, Berlusconi hükümeti) hafifletici sebeplerin, suçun tekrarı halinde ağırlaştırıcı sebeplerin önüne geçmesini engellediğini belirtmek gerekir. Özellikle Alfredo Cospito'nun durumunda bu, kendisi ve Anna'nın suçlandığı eylemin herhangi bir kurbana neden olmamasına rağmen, kesin bir düşmanca müebbet hapis cezası anlamına geliyordu.

Mahkeme bu nedenle bu kuralın anayasaya aykırı olduğuna karar verdi. Bu karardan

 Saray tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre mahkeme, sabit cezanın sadece müebbet hapis cezası olduğu tüm davalara karşı genel olarak anayasaya uygunluk şüphelerini dile getirmiş görünüyor.

Anarşist mahkum Alfredo Cospito, 41 bis ve düşmanca müebbet hapis cezasına karşı neredeyse altı aydır açlık grevinde. Yoldaşının uğruna hayatını tehlikeye attığı ve bu sırada geri dönüşü olmayan nörolojik hasara uğradığı görülen bir mücadele. Alfredo'nun direnişi sadece kendisi için değil, herkes için, özellikle de anarşist, komünist ve devrimci tutsaklarla dayanışma içindi. Bu kararın sadece yoldaşımızın kaderi açısından sonuçları olmayacak, aynı zamanda İtalya'daki müebbet hapis kurumuna sınırlı da olsa bir darbe olacaktır.

Bu siyasi zafer Alfredo'nun direnişinin ve İtalya içinde ve uluslararası dayanışma hareketinin bir sonucudur. Birçok örgüt, devrimciler, anarşistler, komünistler, dayanışma komiteleri, ilerici insanlar dayanışma eylemlerine katıldı. Birçok farklı ülkede insanlar Alfredo'nun sesini duyurdu ve 41-bis tecrit rejiminin kaldırılmasını talep etti. Çünkü tecrit bir işkencedir. Emperyalizmin devrimcilere saldırmak, onları teslim almak için uyguladığı bir politikadır. Bu yüzden Alfredo'nun bu mücadelesi sadece onun değil, emperyalizme, faşizme ve eşitsizliğe karşı mücadele eden herkesin mücadelesidir. Özgürlük ve adalet için direnen herkesin mücadelesidir.

Yaşasın Direniş! Yaşasın Zafer!

Uluslararası Dayanışma Halkların Silahıdır!

Anti-Emperyalist Cephe

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.