1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Devrimci İşçi Hareketi: Baskılarınız, Tutuklamalarınız Bizleri Yıldıramaz

Ölüm Orucu Gazisi Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun bugün sabah saatlerinde Gazi Mahallesi’nde

gözaltına alındıkları bilgisi bizlere ulaştı. 19 Aralık 2021’de Adil Yargılanma Talebi ile Ölüm Orucuna başlayan Sibel Balaç, 25 Aralık’ta aynı taleple ölüm orucuna başlayan Gökhan Yıldırım ve 15 Ağustos 2022’de direnişe katılan İleri Kızılaltun hem somut hem siyasi zaferi kazanarak özgürlüklerine kavuştu. İtirafçı-iftiracı tanık beyanları ve sahte dijital delilerle tutuklanan 3 direnişçi de ağır hapis cezaları almıştı. Gökhan Yıldırım 46 yıl, Sibel Balaç 8 İleri Kızılaltun’da 6 dosyadan davası sürmekteyken direnişin gücüyle özgürlüklerine kavuşmuştu. Gökhan Yıldırım 6 Eylül 2022 tarihinde serbest bırakıldıktan sonra AKP faşizminin sürekli polis takibine ve tacizine maruz kaldı. Gökhan Yıldırım’ın 6 Aylık infaz ertelemesi olmasına rağmen 2 ay sonra “Gökhan Yıldırım Kaçacak” diye oluşturulan soyut komplo dosyası ile yeniden tutuklandı. Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun süreci AKP faşizmi tarafından aynı kanunsuzluk ve tacizleri ile devam etti. Ölüm Orucu Gazisi Sibel Balaç’a ATK’nın hapishanede kalabilir raporu vermesi sonucu AKP faşizmi saldırılarını arttırdı ve Çayan Mahallesi’nde terör estirdi.

Gökhan yıldırım, Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun adil yargılanma talebi ile sürdürdükleri ölüm orucu direnişini zaferle sonuçlandırmıştır. AKP faşizminin hiçbir komplosu ve hiçbir tutuklaması bu zaferi gölgeleyemez. Anadolu Halkları direnilerek kazanılabileceğini Gökhan Yıldırım, Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun’un direnişi ile bunu görmüş, anlamış ve bu zaferi kutlamıştır. AKP faşizminin saldırganlığı bu zaferin hazımsızlığındandır. Ölüm Orucu Gazilerinin direnişi, Ölüm Orucu’ndan sonra da farklı biçimlerde sürmüş AKP faşizmini teşhir etmiştir. Belirleyici olan direniştir. Özgür Tutsaklar Gökhan Yıldırım, Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun’un açtığı yolda yürüyecek ve yeni zaferler kazanacaktır.

AKP faşizminin devrimciler üzerinde sürdürdüğü baskının, işkencenin ve tutuklamaların kazanılan zaferlerin hazımsızlığı olduğunu biliyoruz. Devrimci tutsaklarla omuz omuza verecek adil yargılanma hakkımızı kazanacağız. Hiçbir baskı işkence ve tutuklama bizi bu yoldan alıkoyamaz. Bunu 50 yıllık devrimci pratiğimiz göstermiştir.

Ölüm Orucu Gazileri Gökhan Yıldırım, Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun derhal serbest Bırakılmalıdır. Başlarına gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan AKP faşizmi sorumludur. AKP faşizmi ölüm orucu gazilerini tutuklayarak suçlarına yeni suçlar eklemiştir. Bu suçların hesabını mutlaka soracağız...

TAYAD’LI AİLELER

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.