1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Demokrat Gazetesi Berlin Adalet Bakanlığı Önündeki Açlık Grevinin Haberini Yaptı!
Haberin linki:

https://www.avrupademokrat2.com/berlin-adalet-bakanligi-onunde-adalet-icin-aclik-grevi/

 

Berlin Adalet Bakanlığı Önünde Adalet İçin Açlık Grevi!

 

 

18 Mart Dünya Siyasi Tutsaklara Özgürlük Gününde başlayan Almanya’nın Berlin şehrindeki açlık grevi sürüyor. Eda Deniz Haydaroğlu (22 yaşında) süresiz açlık grevi direnişine başladı.

Gazetemize iletilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz.

 

 

Açlık Grevi direnişiyle Almanya’daki 129b yasasına dikkat çekmek isteniyor.

Almanya’da 11 aydır tutsak olan Devrimci ve Gazeteci Özgül Emre’nin, Grup Yorum Üyesi İhsan Cibelik’in, Anti-Faşist ve Grup Yorum gönüllüsü olan Serkan Küpeli ve Hasan Unutan’ın tutuksuz yargılanması talep ediliyor.

16-17 Mayıs 2022’de 129B yasalarından tutuklanan tutsakların iddianamelerinde ise Yasal ve izni alınmış eylemlere, yürüyüşlere katılmak, Grup Yorum konseri düzenlemek, Grup Yorum üyelerinin nişan yüzüklerini takmak, Aile, Gençlik ve Çocuk tatil kamplarına katılmak gibi suçlamalar var.

“Almanya faşizme ve ırkçılığa karşı katıldığımız eylemler için tutukluyor. Bu saldırıları ve adaletsizliği kabul edemeyiz. 129 b yasası yasal ama adil değildir. Her türlü keyfiliğin ve hak gaspının önünü açıyor. Bizim demokratik haklarımıza ve özgürlüklerimize saldırıyor. Bugün buna dur demezsek, direnmezsek bizleri tutuklayacaklar, kendi anti-faşist , solcu diyen herkesi tutuklanabilecekler. Bu direniş bu saldırıların önüne geçebilmek içindir.”

 

Açlık Grevi Direnişin Talepleri;

1- ÖZGÜL EMRE, İHSAN CİBELİK, SERKAN KÜPELİ VE HASAN UNUTAN TUTUKSUZ YARGILANSINLAR! Asıl olan tutuksuz yargılanmadır, tutukluluk tedbirdir. Alman emperyalizmi tedbiri Nazilere ve faşistlere karşı almalıdır, devrimcilere karşı değil! Özgül, İhsan, Serkan ve Hasan’ın tutuklu yargılanması için hiç bir gerekçe yoktur. Tamamiyle keyfi ve siyasi bir karardır.

2-FACEBOOK PAYLAŞIMLARI VE DİJİTAL DELİLLER SUÇ DELİLİ OLARAK MAHKEMELERDE KULLANILMASIN!

Hasan Unutan facebook’ta Özgül Emre’yi profil resmi olarak kullandığı için cezalandırılıyor. Özgül Emre henüz hükümlü bile değilken bunu suç delili olarak kullanmak hukuksuzdur. Bu iddianamelerin Türkiye faşizmin iddianamelerinden hiç bir farkı yoktur. Dijitallerin delil niteliği yoktur.

3- ALMANYA FEDERAL SAVCISI PETER FRANK, OPERASYONDAN İKİ HAFTA SONRA TÜRKİYE’NİN CUMUHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE NELER GÖRÜŞTÜĞÜ VE NEDEN ONUR MADALYASI ALDIĞI AÇIKLASIN!

Kendi siyasi çıkarları için devrimcilerin pazarlığını yapıyorlar. Bir federal savcının başka bir ülkenin Cumhurbaşkanı ile ne gibi bir bağı olabilir ne için görüşebilirler?

4- 129 A VE B YASALARI KALDIRILSIN, TÜM ANTI-TERÖR YASALARI KALDIRILSIN

Bu yasalar anti-demokratik yasalardır.

Yargı bağımsızlığına doğrudan bir saldırıdır, çünkü hükümet kimin yargılanacağını belirler

Her türlü keyfiliğin önünü açan, demokratik hak ve özgürlüklerimizi gasp eden faşist yasalardır!

5- TÜM ANTI-FAŞİST VE DEVRİMCİ TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

Devrimcilik yapmak, faşizme ve ırkçılığa karşı olmak suç değil görevdir!

Devrimciler terörist değildir!

Açlık grevi direnişi hafta içi her gün saat 11.00-18.00 arası Berlin Adalet Bakanlığı’nın önünde devam ediyor. Jerusalemer Strasse, Berlin!


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.