1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Açlık Grevcileri Açlık Grevinin 14. Gününde Adalet Bakanlığı Önündeydi

18 Mart günü Almanya'da Süresiz Açlık Grevi direnişi başladı. Bu direniş bugün Berlin Adalet Bakanlığı önünde sürdü.

Adalet Bakanlığının önünde sabah saat 11.00'den akşam saat 18.00'a kadar çadır açıldı. Artık hafta içi her gün çadırın bu saatlerde açık olacağı açıklandı.

Öncelikle neden Açlık Grevinde ve Adalet Bakanlığında olunduğuna dair bir açıklama yapıldı. Talepler sayıldı.

Daha sonra güne Halk Okulu dergisinin 176. sayısı okunarak devam edildi. Bugün Avukat Aytaç Ünsal'ın depremle ilgili yazdığı yazı okundu. Düzen siyasetçilerinin depremi sadece beceriksizlik veya AKP'nin yönetememesi olarak anlatmasının karşısında aslında düzenin kendisinin sorun olduğunu anlatan yazıdan sonra 6 Şubat'tan sonraki OHAL VE OHAL Kararnamesi hakkındaki yazıyı okuduk. Daha sonra ise "Kelimelerin Savaşı" köşesinden "Rant" kelimesini okuyarak bugünkü dergi okumamızı sonlandırdık.

Daha sonra Berlin'deki Açlık Grevi Çadırında Kollektivizm üzerine bir eğitim çalışması yapıldı. Eğitim çalışmasını Süresiz Açlık Grevindeki Eda Deniz Haydaroğlu verdi.

Çalışmaya Kollektivizmin kelime anlamı ile başlandı. Daha sonra Kapitalizmin bireyci-bencil çalışma tarzına karşı Sosyalizmin kollektif çalışma tarzı anlatıldı. Bireyci-bencil çalışma tarzı ne kadar kolay gibi gelse de kollektivizmin yaratıcılığının yerini asla tutulamayacağı anlatıldı.

Daha sonrasında Eda Deniz Haydaroğlu ve Berfin Özder bir çağrı videosu çekti. Çağrı videosunda tüm halkı her Cumartesi günü 1 günlük destek açlık grevine çağırdı. "Mücadelemizi Açlığımızla Büyüteceğiz!" Dendi.

Daha sonra 10 günlük destek açlık grevindeki Grup Yorum emekçileri bir açıklama okudu.

Daha sonra ise Anti-Faşist, Anti-emperyalist devrimci tutsak Grup Yorum üyesi İhsan Cibelik'e mektuplar yazıldı. Yazılan mektuplarda açlık grevi de anlatıldı.

Gün boyu Grup Yorum şarkıları çaldı, sloganlar atıldı.

Halaylar çekildi, Sloganlar ve Grup Yorum şarkılarıyla saat 18.00'da eylem sonlandırıldı.

Açlık Grevinin talepleri haklı ve meşru.

Zaferi Direnerek, Haklarımıza Sahip Çıkarak Kazanacağız!

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın!

Özgül, İhsan, Serkan ve Hasan'a Özgürlük!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.