1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD’lı Aileler Açıklaması: İşkence İnsanlık Suçudur!


AKP faşizminin halka olan düşmanlığı her geçen gün daha büyük katliamlar ve saldırılarla ortaya çıkmaktadır. Bu saldırıların bir biçimi de hapishanedeki Özgür Tutsakları işkenceyle sürgün etmektir. AKP faşizmi susturamadığı en az 40 özgür tutsağı memleketin dört bir yanında ki 14 ayrı hapishaneye dağıtmış, ailelerinden uzaklaştırmıştır. Sürgün başlı başına bir işkencedir. Bu işkenceyle yetinmeyen faşizm, zorla sürgün ettiği Özgür Tutsaklara götürüldükleri hapishanelerde de saldırmakta, işkenceyi boyutlandırmakta ve yeni insanlık suçları işlemektedir.

Marmara (Silivri) Hapishanesi’nden 21 Mart günü Antalya Manavgat S Tipi Hapishanesi’ne sürgün sevk edilen Özgür Tutsak Beyhan Gün’ün ailesinin bizlere ulaştırdığı haberlere göre; Manavgat S Tipi Hapishanesi’nde 27 Mart Pazartesi günü arama adı altında Özgür Tutsakların hücrelerine girilerek peçeteler ve tuvalet kağıtları toplanmış, tutsaklar buna karşı çıktıkları için kadın ve erkek gardiyanlar tarafından işkenceyle saldırıya uğramışlardır. Saldırıda Beyhan Gün kafasına vurulduğu için bayılmış ve revire götürülmüştür. Şimal Deniz ise saçından sürüklenerek süngerli odaya götürülmüştür.

Gardiyanlar, peçetelerin toplatılmasının gerekçesi olarak hücrelerde bulunan ve 24 saat açık olan “kameraların peçetelerle kapatıldığı için” olduğu söylemiştir. Tutsaklar “Siz peçeteleri de alsanız biz bir bez parçasıyla kameraları yine kapatırız, hücrelerimizin 24 saat gözetlenmesi başlı başına bir işkencedir ve ahlak dışıdır.” diyerek karşı çıkmışlardır. Gardiyanlar bunun üzerine bu saldırılar sırasında kolunda sakatlık olan Beyhan Gün’e kolunu kırarız tehdidinde bulunmuşlardır.

Bu saldırılar yaşandığında zorla sürgün sevk edildikleri ve bulundukları hapishanede ayrı ayrı hücrelerde tutuldukları için bir haftalık açlık grevinde olan Özgür Tutsaklar Beyhan Gün, Şimal Deniz ve Rukiye Serçe saldırıdan sonra bir araya getirilmiştir.

AKP faşizmi susturamadığı Özgür Tutsakları sürgün sevklerle, hapishanelerde tek tek tutarak, tecritle, tehditle ve işkenceyle teslim almaya çalışmaktadır. Bugüne kadar onlarca kez, onlarca tipte hapishanelerle, tehditlerle, tecritle ve işkencelerle başaramadığı halkı teslim alma politikasını bugünde başaramayacaktır. Çünkü bu ülkede direnen Özgür Tutsaklar vardır ve faşizme karşı mücadele sürmektedir. Bizler de TAYAD’lı Aileler olarak önce evlatlarımızı sonra onların mücadelelerini omuzluyor ve sürdürüyoruz.

Evlatlarımızın başına gelebilecek en ufak olumsuz durumdan Manavgat S Tipi Hapishanesi idaresi sorumludur. Manavgat S Tipi Hapishanesi sorumlularını uyarıyoruz, işkence insanlık suçudur ve zaman aşımı yoktur. Evlatlarımıza yapılan her türlü işkencenin hesabını soracağız.

DEVRİMCİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

İNSANLIK ONURU İŞKENCEYİ YENECEK!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

 

TAYAD’LI AİLELER

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.