1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisinin Sürgün Sevklerle İlgili Açıklaması

18 Aralık 2022 tarihinde içerisinde Direnişler Meclisi emekçilerimiz Beyza Gülmen ve Burak Başer de olmak üzere pek çok kişi bu ülkede adalet mücadelesi verdiği için komplolarla tutuklandı.

Tutuklanma gerekçelerinde Ölüm Orucu gazileri Sibel Balaç, Gökhan Yıldırım ve İleri Kızılaltun’u ziyaret etmek, demokratik kurumlara girmek, parasız bilimsel eğitim istemek, İnternet konseri yapmak gibi gerekçeler vardı. Bu gerekçeler bu ülkede tutuklanma zemini yaratırken halk çocuklarını öldürmek, uyuşturucu satmak, tecavüz etmek, okullarda öğrencilere, yurtlarda çocuklara cinsel saldırıda bulunmak tutuklanma zemini yaratmıyor. Bu ülkenin mahkemeleri adalet mücadelesi verenler için tutuklama kararı çıkarırken halk düşmanlarını cezasızlıkla ödüllendiriyor ya da hiç tutuklamıyor. 

Adalet mücadelesi verenlere yönelik tutuklama terörünün nedeni çok açıktır; faşizm direnmeyelim, adalet istemeyelim istiyor. Adalet istersiniz, benim suçlarımı halka anlatır ve baskının-sömürünün olmadığı bir ülkeyi yaratmak isterseniz sizi tutuklar tecrit hücrelerine atarım diyor. Bunu biliyoruz. Buna rağmen direniyoruz. Çünkü kutsal bir yaşam adalet ile kurulur. Namuslu bir yaşam adaletli bir yaşamdır. İnsanca bir yaşam adaletli bir yaşamdır. Bu nedenle adalet için ölümüne mücadele edilir ki ediyoruz da.

Tutuklayarak teslim alamadığı arkadaşlarımızı bugün S ve Y tipi diyerek inşa ettiği tecrit hücrelerine sürgün ederek teslim almak istiyor. Bu ülkenin mücadele tarihi bu işkencelerin hükümsüzlüğünü yazmıştır. Yine yazacaktır. F Tiplerini inşa ederek özgür tutsakları teslim alacağını sana faşizm o gün nasıl özgür tutsakların direniş iradesine çarpıp parçalandıysa bugün de kuşkusuz aynısını olacaktır. İçeride ve dışarıda yarattığınız ve yaratmak istediğiniz adaletsizliğe karşı mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.

S ve Y tipi diyerek inşa ettiğiniz tecrit hücreleriniz sonuç vermeyecek, devrimcilik yapmaktan adalet mücadelesi vermekten asla vazgeçmeyeceğiz.

 

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.