1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Nurtepe Cemevi'nde "Gizli İşkencehaneler Ve Ayten Öztürk" Konulu Seminer Yapıldı

Emperyalizmin halklara korku salmak için uyguladığı işkence ve kayıp politikası ile ilgili seminer yapıldı. Nurtepe Cemevi'nde gerçekleştirilen seminere 18 kişi katıldı.

İlk olarak konuyla ilgili bir video kurgu izlendi. Kurguda, ABD emperyalizminin gizli işkence merkezleri, işkencecilerin eğitildiği okullar, Türkiyeli bir devrimci olan Ayten Öztürk'ün MİT binası olduğu tahmin edilen bir yerde 6 ay boyunca yaşadığı işkenceler ve işkencecileri kendi inlerinde yenmesi anlatıldı.

Ayten Öztürk'ün avukatı, Ayten Öztürk'ün dava dosyasıyla ilgili bilgiler verdi. İşkenceye teslim olmadığı ve işkencecileri teşhir ettiği için davasına siyasi iktidarın müdahale ettiğini, normalde tutuksuz yargılandığı bir davadan tutuklanarak iki ağırlaştırılmış müebbet verilerek ev hapsiyle tahliye edildiğini anlattı. Ayten Öztürk'ün yarattığı direnişle onuruna sahip çıktığını, halkına layık olduğunu, şimdi ona layık olma sırasının bizlerde olduğunu söyledi.

Ayten Öztürk'e Adalet Komitesi üyesi konuşmacı ise; emperyalizmin tüm dünyada işkence üsleri kurduğunu, işbirlikçi iktidarları aracılığıyla her yeri işkencehaneye çevirmek istediğini, halka işkenceyi kanıksatarak hayatın olağan akışı haline getirmeye çalıştığını anlattı. Bu politikaya karşı Türkiyeli devrimcilerin, TAYAD'lı ana-babaların yıllar boyunca direndiğini, evlatlarını sahipsiz bırakmadıklarını, elleriyle toprağı kazarak evlatlarının kemiklerini aradığını, bu nedenle; emperyalizm tüm dünyada işkence-kayıp politikasından sonuç alsa da Türkiye'de istedikleri sonucu alamadıklarını anlattı. Ayten Öztürk'ün 6 ay boyunca işkenceye direnmesi ve yoldaşlarının sahiplenmesi ile Ayten Öztürk'ün tahliye edildiğini, bu zaferin devamını getirmenin de istikrarlı ve kararlı bir mücadele ile mümkün olduğunu anlattı.

Dinleyiciler, Ayten Öztürk'ün özgürlüğünün kazanılması için yapılabilecek önerilerini sundular. Seminerin sonunda; Ayten Öztürk'ün yaşadıklarını herkese duyurmak ve işkenceciler karşısında kimsenin yalnız kalmaması için mücadeleyi büyütmek amacıyla her hafta ev toplantıları yapma kararı alındı. Ayrıca Ayten Öztürk'ün kitabını okuma ve okutma kararı alındı.

 


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.