1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Stuttgart Halk Kültür Evi: Oturum Almak İçin Anayasa Koruma Örgütü'ne Ajanlık Yapacaksın

Almanya’da bu ve buna benzer sözleri çokça duymuşuzdur. AKP faşizminin zulmüne karşı mücadele eden ilerici, yurtsever, devrimcilere karşı Alman polisi ve Anayasayı Koruma Örgütü bu tür dayatmalara bulunmuştur.

Bunun en yeni örneğini 7 Eylül 2023 günü yaşadık.

Yabancılar Dairesine çağrılan derneğimiz üyesi HANİFİ KAPLAN önceden hazırlanmış sorularla sorgulanmaya çalışılmıştır. AKP faşizminin kanlı 21 yıllık iktidarını aklamaya çalışan, AKP faşizmine karşı süren direnişleri 'terõrizm' diye yaftalayan, yurtsever olmayı suç olarak görenler Türkiye'deki faşist iktidarı korumaktadır.

28 yıldır Almanya’da yaşayan HANİFİ KAPLAN emeği ve onuruyla yaşamını sürdürmüştür. Şu anda bir temizlik işçisidir ve zor koşullarda çalışmaktadır.

Yabancılar Dairesi ve Anayasa Koruma Örgütü tarafından yıllardır baskıya uğramış ve oturum hakkı elinden alınarak 3'er ay süren geçici süreler ile sınırlı hale getirilmiştir.

HANİFİ KAPLAN 28 yıldır Almanya’da olmasına karşın ALMANYA dışına çıkması yasaklanmıştır.

HANİFİ KAPLAN'a oturum vermeyen Yabancılar Dairesi o gün HANİFİ KAPLAN'a 'Anayasa Koruma Örgütüne çalışmasını ' yani TÜM DEĞERLERİNİ SATARAK AJANLIK yapmasını istemiştir.

İnsanın kendisini inkar etmesi, değerlerini çöpe atması, inançlarını satması, sevdiklerini arkadan hançerlemesi, vicdanı ve aklını yitirip ruhsuz bir köle olması demek olan İŞBİRLİKÇİLİK halkların yüzyıllar önce mahkum ettiği bir İNSANLIK suçudur.

Para, çıkar ve oturum vaadi ile onurlu hiçbir yurtseveri İŞBİRLİKÇİ yapamazsınız. ÇARESİZ, ZAVALLI ve KORKAKSINIZ...

28 yıldır Almanya’da alınteri ile yaşayan bir emekçiye karşı oturum için şantaj yapmak ACİZLİĞİNİZ ve yasalarınızı nasıl kolayca çiğnediğinizi bir kez daha göstermiştir.

 

BİZLERİ baskı ve yasaklarınızla, kurumlarımızı kriminalize ederek, şantaj yaparak, oturum iptal ederek YILDIRAMAZSINIZ...

 

BİZLER, onurumuz ve değerlerimiz için yaşarız. Ajanlık ŞEREFSİZLİKTİR. Aslında siz kendinizi tarif ediyorsunuz. Halka karşı savaşanlar, her yerde ve her zaman pis canlarını kurtarmak için her şeyi satmışlardır.

NÜRNBERG yargılamaları sırasında bir dönem halklara kan kusturanlar, dünyayı toplama kamplarına çevirenler ve binlerce şehri, kasabayı, köyü haritadan silenler bu mahkemede 'emir kulu' olduklarını söyleyip pis canlarını kurtarmaya çalıştılar.

Burjuvazinin ahlak anlayışı tam da budur. Kendinizi tarif ediyorsunuz. BİZİ YILDIRAMAZ ve bu ucuz numaralarınız ile KORKUTAMAZSINIZ.

Unutmayın Bizim Halkımızın Koçak Mustafa'ları Var. Bu Halkı Yenemezsiniz...

Hanifi Kaplan Yalnız Değildir

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.