1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İsviçre Halk Cephesi’nden Destek Açlık Grevi

129 ab faşist Avrupa yasalarıyla tutuklanan 3 devrimci için dışarıda sürdürülen açlık grevlerine süreli destek açlık grevlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Her kurum ve topluluğun olduğu gibi İsviçre' de de Eda Deniz Haydaroğlu, Ilgın Güler ve Sevil Sevimli Güler'e destek açlık grevleri yapılıyor. Her cumartesi Basel kentinde devrimci tutsakların mahkemeleri ve açlık grevi direnişlerini duyurmak için masa açılıyor. Cumartesileri yapılan bir günlük açlık grevleri de masa çalışması çerçevesinde sürdürülüyor. Öte yandan bir direniş destekçisi arkadaşımız da Eda Deniz Haydaroğlu'nun açlığı 177. Günündeyken bu adalet açlığına 200. Gününe kadar ortak olma kararı almıştır. Destek açlık grevinin 3. Gününde görüştüğümüz arkadaşımız şunları aktardı:

Mesele aslında Dayı'mızın dediği gibi "mühim olan o halkanın içinde kalmak" hasbel kader halka içinde kalmaya direnene dövüşene sırtımı dönmemektir amacım. Edalar da benim direnen yanım. Avrupa gibi sözde Demokrasicilik oynanan bir yerde bu bir zulümdür, görmezden gelmek olmaz. Gün gün takip ettiğim direnişçilerin Avrupa' da bu denli kararlı olması bir mülteci olarak umudumu daima diri tutuyor. Günlük maişette gerçek gündemlerimizi unutup savruluyoruz elbette. Ama şu 3 gün bana gösterdi ki insanlar görmek istemediği şeyi çok çabuk öteleyebiliyor. Işte bu anda irade devreye giriyor. Bir yere oturduğumuzda "bir şey ikram edelim" önerisine "teşekkür ederim Eda için açlık grevi yapıyorum" diyorum. Ve ardından sorular, eylemi bilince çıkarmalar çorap söküğü gibi geliyor. Vicdanım alabildiğine rahat. Dahlim olan bir durum somut çözüme kazanıma ulaştığında bu rahatlık mutluluğa dönüşecek. Açlık Grevimi Eda 200. Gününü selamlarken bitireceğim. Ve yine onun için elime kına yakacağım. Direnişçilerimizin Direnen savaşan genç yürekli gözlerinden hasret ve bağlılıkla öper, sımsıkı kucaklarım.

Bu cumartesi ve her cumartesi açlık grevi destek eylemleri ve Basel'de açacağımız duyuru masamıza herkesi bekliyoruz.

İsviçre Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.