1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İdeolojilerin Sesi Programında ''Emperyalizmin Uyuşturucu Silahı'' Konusu Anlatıldı

Halkın Sesi Radyo’da 14 Ağustos Perşembe Günü Yayınlanan İdeolojilerin Savaşı Programının Kaydını Paylaşıyoruz.

Uyuşturucuya Karşı Halkı Örgütlemekten ve Halk Savaşını Büyütmekten Başka Bir Yol Yok.

Ülkemizde Uyuşturucuya ve Çetelere Karşı Savaşan Tek Güç Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri’dir.

Uyuşturucu Bataklığına Düşmüş Yoksul Halk Çocukları Çocuklarını Uyuşturucu Bataklığında Kaybeden Ailelerimiz, Tüm Anadolu Halkları Bu Kokuşmuş Düzeni Değiştirebilir.

Emperyalizmin ve oligarşinin uyuşturucu ve yozlaşma politikasının karşısında devrimciler olarak politika üretmek, emperyalizmin ve oligarşinin politikasının iflasıdır! Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri uyuşturucuya karşı politika üretiyor ve savaşıyor. Bu savaşta tutsaklar ve şehitler veriyor.

Bu mücadele iki temel alanda yürütülüyor.

Birincisi, halkın örgütlenerek, uyuşturucu politikasının karşısına dikilmesi.

Bunun için halk meclislerinde örgütleniyor halk.

İkincisi, uyuşturucu bataklığına düşmüş gençlerimizin, insanlarımızın tedavi edilerek bu bataklıktan çıkarılması mücadelesi yürütüyor.

Bunun için Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezleri açılıyor.

Bu nedenle devrimciler, uyuşturucuya karşı savaşıyla emperyalizmin ve oligarşinin hedefi oldu.

Mahallelerde 2006 yılından itibaren pek çok kez devrimcilerin kurumları polis tarafından basıldı, onlarca devrimci gözaltına alındı, işkencelerden geçirildi, tutsak edildi.

Devletin bu saldırılarının hedefi, uyuşturucuya karşı savaşı bitirmekti.

Uyuşturucu bataklığına düşürülmüş halk çocuklarını o bataklıktan çıkarmak için HASAN FERİT GEDİK UYUŞTURUCUYLA SAVAŞ VE KURTULUŞ MERKEZİ açıldı. Kısa bir sürede bu merkezde 400 kişi, devrimci değer ve ahlak kazanarak bağımlılıktan kurtuldu.

Emperyalizm Korkuyor Çünkü Yoksulların Öfkesi Bu Düzen İçin Büyük Tehlikedir

Yoksulluk, bu düzen içinde kendini ifade edememe, gelecekten umutsuzluk, ulaşılamayan hayaller ve daha onlarca nedenden dolayı gençler uyuşturucuya başlıyorlar. Uyuşturucu ile bireyselliğe ve güçsüzlüğe itilen gençler çareyi ya daha fazla ve daha çeşitli uyuşturucu kullanımında arıyorlar ya da intiharı seçiyorlar. Yani iki çözüm yolu seçiyorlar. Bu durum bir yanıyla yozlaşmayı büyütürken diğer yanıyla bu yoksunluk ve yoksulluk, geleceksizlik suç ordusu mahallelerde öfkeyi büyütüyor.

Emperyalistler ve oligarşi için en büyük tehlike yoksulların ve en dibe batmış olanların öfkesinin örgütlü hale gelmesidir.

Bu tehlikeden korktukları için her dönem dozunu arttırarak saldırıyorlar. İşte yozlaştırma politikaları ve uyuşturucu tam da burada devreye girer. Umutsuz ve öfke dolu gençler uyuşturucu ile uyuşuk hale getirilir ki, uyanmasınlar, örgütlenmesinler ve birleşmesinler… Çünkü her sorun örgütlenince, birlik olunca çözülür.

Bu Savaşı Biz Kazanacağız!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.