1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halkın Sesi Radyo'da Emperyalizmin İdeolojik Saldırı Aracı Medya Konusu Anlatıldı

Halkın Sesi Radyo'da 31 Ağustos Perşembe günün yayınlanan İdeolojilerin Savaşı programının kaydını paylaşıyoruz.

Emperyalizmin İdeolojik Saldırı Aracı: Medya

Ülkemizin emperyalizmin yeni sömürgesi olması ve faşizmle yönetilmesi medyanın misyonunu da belirler. Medya her şeyde önce kontrgerillanın halka karşı yürüttüğü savaşın psikolojik savaş cephesi olarak şekillenmiştir.

Devrimci mücadele halkın muhalefeti söz konusu olduğunda medyanın kadroları herhangi özel bir yönlendirmeye gerek kalmadan bu savaşın kurmayları gibi hareket etmeye başlar. Her biri Göbels kesilir. Kontrgerilla operasyonları genel olarak medya ayağıyla başlar. Kamuoyunun hazırlanması için yalana, demagojiye, çarpıtmaya dayalı sistemli yayınlar gerçekleştirilir. Oluşturulan atmosferi katliamlar izler.

19-22 Aralık hapishaneler katliamı öncesinde medya eliyle yürütülen kampanya bunun en tipik örneklerinden biri olmuştur.

Kontrgerillanın tüm katliam operasyonlarında bu tekrarlanır. Katliamlardan sonra operasyonu meşrulaştırmak için de yayınlar devam eder; "mezarlık mı cephanelik mi", "1 Mayıs'ı kana bulayacaklardı" gibi manşetler, haberler yapılır.

Psikolojik savaş çok yönlü yürütülüyor. Eylemlere sansür uygulamaktan savaşçılar ve örgütler hakkında şaibe yaratmak için senaryolar uydurma, işkencecilerden katillerden kahramanlar yaratmaya kadar uzun bir terör, terörizm edebiyatı ve klişelerini kullanırlar.

Bunlarla devrimcileri halktan tecrit etmek moral olarak zayıflatmak hedeflenir.

https://halkinsesiradyo.net/index.php/2023/09/01/emperyalizmin-ideolojik-saldiri-araci-medya/

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.