1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Göteborg'ta Bildiri Dağıtan Halk Cepheli Murat Altunöz Gözaltına Alındı

Almanya’da 129 Yasalarına Karşı Süresiz Açlık Grevinde Olan Eda Deniz Haydaroğlu Ilgın Güler ve Sevil Sevimli İçin ve Almanya’da cezaevinde olan Özgür Tutsaklar için, İsveç’in Göteborg kentinde afişler asıldı ve ajitasyon çalışması yapıldı, ayrıca kısa süreli bir gözaltı yaşandı.

Bugün öğleden sonra järntorget (Demir Meydanı) çevresinde 30 adet afiş asıldı, bildiriler dağıtıldı ve ajitasyon çalışması yapıldı. Ajitasyon çalışması yapıldığı sırada meydana gelen polis, İsveç Halk Cephesinden Murat Altunöz'ü kısa süreli gözaltına aldı. Arabaya bindirilip kimlik kontrolünden geçirilen Altunöz, daha sonra serbest bırakıldı.

Altunöz serbest bırakıldıktan sonra, yaptığı açıklamada ' Bugün saat 15 00 civarında bildiri dağıtımı sırasında polis geldi. İzin alınmadığı gerekçesiyle arabaya aldılar ve orada kimlik kontrolü yaptılar. Ayrıca elimdeki bildiriler hakkında bilgiler aldıktan sonra bir adet örnek aldılar. Polis daha sonra bu tür eylemlere yasal izin alınması gerektiğini vurguladı ve yeni çıkan Anti Terör yasasına vurgu yaptıktan sonra beni serbest bıraktı' dedi. Altunöz; her ne koşulda olursa olsun, yoldaşlarımızı sahiplenmeye ve onların sesini tüm dünyada duyurmaya devam edeceğiz dedi. Altunöz serbest kaldıktan sonra da şehir merkezinde bildiri dağıtımına kaldığı yerden devam etti.


Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.