1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin İçişleri Bakanlığı Önünde Eylem Yapıldı ve Dilekçeler Verildi

11 Eylül Pazartesi günü Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesinin çağrısıyla Berlin İçişleri Bakanlığı'nın önünde eylem yapıldı. Eylem demokratik faaliyetlerimizin ve yasal derneklerimizin Polis ve Anayasayı Koruma Örgütü tarafından kriminalize edilmesine karşı yapıldı.

Eyleme HFG Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Merkezi, Grup Yorum, Stuttgart Halk Kültür Evi, Avrupa Dev-Genç ve Almanya Direnişler Meclisi adına temsilciler ve destekleyiciler katıldı.

Eylem Grup Yorum şarkıları ile başladı. Ardından giriş konuşması yapıldı. Giriş konuşmasında neden burada olunduğu ve bu kurumların bizim yasal kurumlarımızı kriminal etmeden önce kendi içlerindeki faşist yapılanmaları yargılamaları gerektiği anlatıldı. Konuşmayı komitemizin bir temsilcisi yaptı.

Ardından tekrar Grup Yorum şarkıları ile, sloganlarla eylem devam etti. Şarkı aralarında dilekçe bırakan kurumlar adına açıklamalar yapıldı.

İlk konuşmayı Süresiz Açlık Grevinde olan Eda Deniz Haydaroğlu Avrupa Dev-Genç adına yaptı. Avrupa Dev-Genç'in Irkçılığa ve yozlaştırmaya karşı mücadele ettiği ve bu meşru mücadeleyi bir görev olarak gördüklerini söyledi. BKA polisleri tarafında yasal eylemlerin ve faaliyetlerin kriminalize edilmesini ve Verfassungsschutz’un tacizlerini kabul etmeyeceklerini vurguladı.

Ardından Grup Yorum da kendini, mücadele tarihini ve sanat anlayışını anlattı.

Grup Yorum’un yargılanması veya kriminalize edilmesi bir milyon halkı hatta dünya halklarını yargılamak demektir. Alman emperyalizmin buna hakkı yoktur. Yaptıkları konuşmada Grup Yoruma yönelik yasaların ve baskıların meşru olmadığına vurgu yapıldı ve suç duyurusunda bulunuldu.

Eylemin üçüncü konuşması HFG adına yapıldı. HFG’nin resmî başkanı, Uyuşturucu ve Bağımlılıkla mücadele merkezinin işleyişini, programlarını ve hedeflerini anlattı ve bu mücadelenin bir görev olduğunu söyledi. Ayrıca mahkemelerde tanık polislerin HFG’yi “örgüt derneğe” olarak anlatılmasının terör demagojisi olduğunu vurgulayarak, Uyuşturucuya karşı mücadelenin kriminalize edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Toparlayıcı bir kapanış konuşmasından önce, Stuttgart Halk Kültür evi adına bir konuşma okundu. Kültür Evi’nin, Alman belediyeleri tarafında yasal bir kurum olarak kabul edildiğine dikkat çekerek suç duyurusunda bulunduklarını açıkladılar.

Yaklaşık 30 kişinin ve toplam 5 farklı kurumun katıldığı eylem, adeta bir grup yorum konseri edasında gerçekleşti. Sloganlarla, alkışlarla, marşlarla coşkulu bir eylem oldu.

 

Eylemden sonra Stuttgart Halk Kültür Evi, HFG ve Avrupa Dev-Genç adına Bakanlığa dilekçeler bırakıldı.

ALMANYA NE POLİSİ, NE ANAYASAYI KORUMA ÖRGÜTÜYLE, NE DE HER HANGİ BİR BAŞKA KURUMUYLA HALKIN DEMOKRATİK FAALİYETLERİNİ VE YASAL KURUMLARINI KRİMİNALİZE EDEMEZ! BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ!

DEMOKRATİK HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZİ GASP EDEMEZSİNİZ!

ÖNCE KENDİ KURUMLARINIZIN İÇİNDEKİ SORUNLARI ÇÖZÜN, POTANSİYEL SUÇLULARI VE FAŞİSTLERİ YARGILAYIN!

DEVRİMCİLER VE ANTİ-FAŞİSTLERDEN KANLI VE KİRLİ ELLERİNİZİ ÇEKİN!

DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİL GÖREVDİR!

IRKÇILIĞA VE YOZLAŞTIRILMAYA KARŞI MÜCADELE HAKLI VE MEŞRUDUR!

DEVRİMCİLER DEĞİL, ASIL TERÖRİSTLER KRİMİNALİZE EDİLSİN VE YARGILANSIN!

KURUM VE İNSANLARI FİŞLEMEKTEN VAZ GEÇİN!

MÜCADELEMİZİ BU ŞEKİLDE BİTİREMEYECEKSİNİZ, BİZİ YILDIRAMAYACAKSINIZ!

İŞTE BURADAYIZ! HİÇBİR KORKUMUZ YOK! SİZİN KURUMLARINIZ VE POLİSLERİNİZ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ!

TERÖRİST DEĞİL, DEVRİMCİYİZ!

SİZİ VE HUKUKSUZLUKLARINIZI HER YERDE, HERKESE TEŞHİR ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

DEVRİMCİ TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

Facebook’ta Canlı Yayın: https://fb.watch/n2KYdf41jN/

“Faşist 129 yasaları kaldırılsın” Komitesi 


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.