1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin Direniş Çadırında Programımız Nasıl İşliyor

Almanya 129,129a ve 129b yasalarına karşı, Adalet Bakanlığı önünde bir ayı aşkın sürekli olarak süren Açlık grevi direnişi devam ediyor.

Berlin’deki direniş çadırında sabah kalkışından akşam yatışından günlük bir program işliyor. Slogan ve açıklama saatleri, kitap ve dergi okuma saatleri, kitle çalışması ve mektup yazma saatleri…her şeyin bir saati bir programı ve görevlisi var direniş çadırında.

Programlı olmak disiplinli ve hedefli çalışmayı getirir. Ancak programlı yaşayan bir devrimci kafasında da ne istediğini bilir ve hedefe göre programını şekillendirebilir. Programlı olmayan pratik işlerin peşinden koşar, sonuç alamaz ve belli bir süreden sonra pratiğin içinde boğulur.

 

Bizim hedefimiz belli, taleplerimizin kabul edilmesini istiyoruz. Bunun için iradi bir şekilde önümüze koyduğumuz programı işletmeli, işletir hale getirmeliyiz. Gereksiz görmeden, küçümsemeden programımıza yazdığımız her bir şeyi dikkate almalıyız. Günlük programımız sadece bizi şekillendirmeyecek, aynı zamanda ciddiyetimizi gösterecektir.

Saatinde kalkmak, saatinde müzik açmak saatinde slogan atmak, her biri bizim ideolojik, siyasi ve moral üstünlüğümüzü gösteren detaylar.

 

Gece nöbetçileri sabah 08.00’da çadırdaki tüm emekçileri ve direnişçileri kaldırıyor.

Sabah 08.00’da yataklarımızı toplamaya, çadırımızın içini düzenlemeye ve temizlemeye başlıyoruz.

Saat 9:30 da Grup Yorum’un enternasyonal marşı ile başlıyoruz güne. Ardından Almanca ve Türkçe sloganlarımızı en gür sesimizle haykırıyoruz. Sloganlardan sonra direniş ve taleplerle ilgili Adalet Bakanlığına yönelik yaklaşık 4 dakikalık bir açıklama yapılıyor.

Saat 10.00 ile 12.00 arası “masa başı” işler yapılıyor. Bir yandan milletvekillerine yazılıyor ve randevu için aranıyor, bir yandan Türkiye ve Alman basınına yazılıyor, diğer yandan dijital delil imza kampanyası için avukatlardan randevu talep ediliyor. Sosyal medyadan basına, milletvekillerine, sanatçılara ulaşmaya çalışıyoruz ve günlük hem onların hem de Adalet Bakanlığın hesabını yorumlar yazılıyor. Masa başı işleri hızlı bitiren bir ekip çevrede bildiri dağıtımına çıkıyor, çevredeki evlerin posta kutularına bildiri bırakıyor.

Saat 12.00 de tekrar çadırda kitap ve dergi okumak İçin bir araya geliyoruz.

Önce takip ettiğimiz gazetelerden derlediğimiz Haberleri ve gündemleri birbirimize anlatıyor, gündem hakkımda sohbet ediyoruz. Sonra Halk Okulu dergisinden belirlediğimiz yazıları topluca okuyoruz. En son birlikte başladığımız ve çadırımızda topluca okuduğumuz Ayten Öztürk’ün “Direniş ve Zafer” adlı kitabını okuyoruz.

Saat 14.00’den sonra tekrar kitle çalışmasına çıkıyor. Bildiri dağıtımı, stant eylemleri, afiş çalışması…

Perşembe günleri kütüphane önü, cumartesi günleri ise Hermannplatz’da stant açıyoruz.

Pazartesi, Çarşamba ve cuma günleri açlık grevi direnişçileri saat 17.00 gibi Adalet Bakanlığın posta kutusuna bir Dilekçe bırakıyor. Dilekçemizde randevu talebinde bulunuyoruz. Türkiye faşizmin ve Almanya’nın suçlarını anlattığımız bu dilekçelerde 129B yasasının neden Türkiyeli devrimcilere karşı kullanılamayacağına vurgu yapmak istiyoruz.

Saat 18.00 gibi çadırda bulunan ziyaretçilerimizle birlikte devrimci tutsaklara mektuplar veya kartlar yazıyoruz. Akşamları programımızı bir “günü değerlendirme ve ertesi günü programlama” toplantısı ile bitiriyoruz.

 

Tüm halkımızı programımıza ortak olmaya, direniş çadırımızı ziyaret etmeye çağırıyoruz.

 

Facebook paylaşımları Umut Tv deutsch;

https://fb.watch/mUiaVfprwg/

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.