1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin Direniş Çadırı: Bilgi Güçtür

Berlin Direniş Çadırında Günlük okumalar gerçekleşiyor. Çadır programının çerçevesinde günlük gazeteler, Halk Okulu Dergisi ve Ayten Öztürk’ün kitabı okunuyor.

5 Eylül Salı günü Berlin Direniş Çadırında Halk Okulu Dergisinin 199. sayısından “ABD’nin en sadık İşbirlikçisi PKK-PYD” yazısı okundu.

ABD işbirlikçiliğini doğrudan savunan ve bunu meşrulaştırmak için “siyaset yapma hakkı” terim olarak kullanan Kürt milletçileri ABD’nin çıkarlarını korumak dışında bir şey yapmıyor. Okuduktan sonra birlikte yaptığımız değerlendirmede Kürt halkının tek kurtuluşu halkım kendisinde devrimde olduğunu söyledik.

Dergiden sonra Ayten Öztürk’ün Direniş ve Zafer adlı kitabı okundu. Kaldığımız yerden günlük sayfa sayfa devam ettiğimiz bu kitap bize faşizmin değişmediğini daha da pervasızlaştığını görebiliyoruz. Okuduğumuz bu bölümde Ayten Öztürk’ün direnirken kafasında oluşturduğu programı okuduk. İradenin ne kadar belirleyici olduğunu bir kez daha okuduk.

Bilgi Güçtür diyoruz. Bilgimizi okumaktan alıyoruz. Okuyalım okutalım. Öğrenelim öğretelim! Kendimi tanı düşmanını tanı yenilmez ol!


Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.