1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa'da Bizim Gençlik Dergisi'nin 43. Sayısı Çıktı!


Avrupa'da Bizim Gençlik Dergisi'nin Eylül-Ekim, 43. Sayısı Çıktı!

 

Avrupa'da Bizim Gençlik Dergisinden Merhaba!

 

Avrupa’da yaşayan gençliğin sorunlarını, bu sorunların nedenini ve çözümünü anlattığımız derginin 43. sayısıyla kısa bir aradan sonra tekrar karşınızdayız.

 

Farklı konuları ele aldığımız, ülkemizden ve Dünya'dan derlediğimiz haberlerle geldik.

Dergimizi çıkartamadığımız bu sürede neler olduğundan bahsetmek istiyoruz öncelikle. Geçtiğimiz yıl tutuklanan 3 devrimci tutsak, Devrimci Gazeteci Özgül Emre, Grup Yorum üyesi İhsan Cibelik ve Anti-Faşist Serkan Küpeli'nin özgürlüğü ve onların tutuklanma gerekçesi olan faşist 129 yasalarının kaldırılması için Dergimizin Emekçisi Eda Deniz Haydaroğlu Süresiz Açlık Grevi direnişine başladı. 18 Mart günü süresiz açlık grevine başlayan Eda Deniz Haydaroğlu bugün itibariyle (05.09.23) 172 gündür süresiz açlık grevinde. Aynı taleplerle Ilgın Güler 126, Sevil Sevimli ise 121 gündür süresiz açlık grevinde. Bu konu ile ilgili daha detaylı bir yazıyı da dergimizde bulabilirsiniz. Devrimci tutsakların ise duruşmaları başladı. Önümüzdeki duruşmalar ise 19.09/ 27.09/ 28.09/ 18.10 tarihlerinde. Bizler de Avrupa'da Bizim Gençlik dergisi emekçileri olarak tüm halkımızı ve gençliği bu duruşmalara katılmaya ve Açlık Grevi direnişçilerine sahip çıkmaya çağırıyoruz.

 

Bu sayımızda öncelikle Almanya'da yasallaştırılan esrar yasasını işledik. Alman devletinin uyuşturucuyla nasıl beyinlerimizi çürütmek istediğini ve buna da esrar yoluyla başladığını yazdık. Bizi düşünmeyen robotlara çevirmek istiyorlar. Hiçbir şeye karşı çıkmayalım, bu düzenin istediği sınırlar içinde yaşayalım istiyorlar. Bu yüzden esrarın yasallaştırılmasına karşı çıkmak ve buna karşı mücadele etmek tüm gençlik için çok önemli. Bu yüzden de esrarın yasallaştırılması bu sayımızın başyazısı.

Ülkemizden ve Dünyadan haberleri yayınlayan Umut Tv'nin haberleri de bu sayımızda yer aldı. Emperyalizm medya aracılığıyla beyinlerimize bombardıman şeklinde saldırıyor. Bu bombardımanın arasında hiçbir zaman doğru bilgiye ulaşmamız mümkün olmuyor. Ancak Umut Tv gibi halk için haber yapan kanallardan bu doğru bilgileri alabiliyoruz. Bu yüzden de bu haberleri siz okurlarımızla buluşturuyoruz.

Aynı zamanda bu sayımızda Polis şiddetini anlattığımız yazımız da sizlerle.

Kendi üretimimiz olan ve 7 Notanın Komutanı Helin Bölek'in Ölüm Yıldönümünde yazılan 'Helin' şiiriyle de Helin Bölek'i anlatıyor ve anıyoruz.

Memleketimiz köşesinde ise size Malatya'yı anlatacağız.

Şehitlerimiz bizim yol gösterenlerimizdir. Avrupa Dev-Genç'lilerin yayınladığı 'Devrim Kuşağının Kahramanları; Seher Şahin' bölümü de sayımızda.

 

Sizi dergimizle baş başa bırakmak üzere öneri, eleştiri veya düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

 

HERKESE İYİ OKUMALAR

 

İÇİNDEKİLER:

 

2     Avrupa’da Bizim Gençlik’ten; Merhaba!

3     Baş Yazı: Herşey Esrar İle Başlar! Emperyalizmin Beyinlerimizi Uyuşturucu İle Yok Etmesine İzin Vermeyeceğiz! (Tr/De)

5     Dünyadan ve Ülkemizden Haberler (Umut TV)

7     Değerlerimiz: Kollektivizm

8     Gençliğin Kaleminden: Neden Grup Yorum Konserlerine Katılmalıyız?

9     Polis Şiddeti Almanya’da gün gün artmakta!

10    Üretimlerimiz: Helin Bölek Hakkında Şiir

11    Duvar Gazetesi

13    Almanya’da 129 yasalarına karşı süresiz açlık grevi

15    Avrupa Dev-Genç Haberleri

16    Avrupa Dev-Genç Açıklaması: S-R-Y Tipi İle Ölüm Kuyularına Çevirmek İstediğiniz Hapishaneleri Direniş ve Zafer Mevzisi Yapacağız!

18    Memlektimiz: Malatya

19    Devrim Kuşağın Kahramanları: Seher Şahin

20    Film Önerisi

21    Kıssadan Hisse

22    Ayın Sözü

 

Avrupa’da Bizim Gençlik Dergisini indirip Okumak için Tıklayınız

 

AVRUPA'DA BİZİM GENÇLİK DERGİSİNİ OKUYALIM, OKUTALIM!

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.