1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe TV’nin 10-17 Eylül Tarihli Haberler Programı Yayında

Anti Emperyalist Cephe TV’nin 13-20 Ağustos tarihli haberler programı yayınlandı. Programda bu hafta;

1-   2 Grup Yorum Üyesi Tutuklandı

AKP faşizminin Grup Yorum’a ve İdil Kültür Merkezi’ne yönelik son saldırı operasyonu sonucunda, iki Grup Yorum üyesi tutuklandı. İdil Kültür Merkezi’nden gözaltına alınanların 6’sı serbest bırakılırken, 4’ü tutuklama hâkimliğine sevk edilmişlerdi. Tutuklamaya sevk edilenlerden 2’si tutuklandı. Ayrıca, grup üyelerinden Dilan Poyraz'ın gözaltı sırasında polis tarafından parmağı kırılmıştır. Türkiye faşizminin muhalif sanata ve Grup Yorum’a saldırılarına karşı devrimci sanatçıların yanındayız.

2-   Fas’ta Deprem: Binlerce insan hayatını kaybetti

Kapitalizmde her doğal afet bir felakete dönüşüyor. Türkiye’deki 6 Şubat depreminde olduğu gibi Fas’taki depremde de halktan binlerce insan hayatını kaybetti. 7 şiddetindeki depremde Marakeş çevresindeki bazı köyler tamamen yok olurken, enkaz altındakilere ulaşmak için çalışmalar devam ediyor. Fas’ta ulusal yas ilan edildi. Anti-Emperyalist Cephe olarak Fas halkına geçmiş olsun diyor, yanlarında olduğumuz belirtiyoruz. Halkımızın canını depremlerde alan kapitalizmdir. Kapitalizmi yok edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

3-   Türkiye hapishanelerinde tecrite karşı açlık grevi direnişi sürüyor

AKP faşizminin muhalif odakları yok etmek için inşa ettirdiği yeni tip ağır tecrit hücreleri olan S, R, Y tipi hapishanelere karşı, devrimcilerin direnişi devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sevk talebi kabul edilen ve zaferi kazanan Nedim Öztürk’ten sonra devrimci tutsak Hüseyin Karaoğlan da açlık grevine başladı. Tutsakların günde 23 saat beton bir hücrede tek başına tutulduğu bu işkencehaneler insanlık suçudur. Tecrite karşı direnen dünyadaki tüm politik tutsakların özgürlük mücadelesini desteklemeye ve sesleri olmaya  devam edeceğiz.

4-   Türk ordusundan sera işçisi kadınlara saldırdı

Türkiye’nin İzmir ilinde AKP ile ilişkili Agrobay isimli şirkete bağlı çalışan 39 işçinin sendikalı oldukları için işten çıkarılması sonrası kadın sera emekçilerinin başlattığı direniş devam ediyor. Direnen işçiler ve sendika temsilcisi Türk ordusuna bağlı Jandarma birimi tarafından defalarca gözaltına alındı ve işkence gördü. İşçiler hiçbir haklarının taraflarına verilmediği ve kazanana kadar direnişlerini sürdüreceklerini açıkladı. Söz konusu patronların çıkarları olunca siyasi partiler, kolluk ve devletin tüm imkanları kapitalizmde işçilere karşı birleşiyor. Hakları için direnen sera emekçilerinin yanındayız.

5-   Anti Emperyalist Cephe ve Halk Cephesi Fransa'da Hummanite Festivaline Katıldı

15-16-17 Eylül tarihlerinde Anti Emperyalist Cephe ve Halk Cephesi Paris'te Hummannite Festivali'ne katıldı. Türkiye'de OHAL nedeniyle işten atılmayı kabul etmediği için AKP faşizmi tarafından hapsedilen akademisyen Nuriye Gülmen anlatıldı. Ayrıca emperyalizmin 129a-b terör yasasına karşı Berlin'de devam eden açlık grevi direnişi ve Türkiye'deki S, Y, R tecrit hapishaneleri konuşuldu. Grup Yorum da sahne alarak devrim türkülerini seslendirdi.

6-   Yemen’de  ABD ordusuna silahlı saldırı!

Yemen'in güneyindeki Hadramut Valiliği'ndeki kabileler, Amerikan işgal güçlerinden oluşan bir konvoya saldırdı.

 

ABD kuvvetleri yakın zamanda vilayetin el-Ğurfe bölgesine çıkarma yaparak Hadramut petrol platosundaki konuşlanmalarını genişletmişti. Emperyalizme, sömürgecilere karşı dünyanın her yerinde halkların öfkesi büyüyor. Emperyalizmi topraklarımızdan sökmeden, onu yıkmadan özgür olamayız. Emperyalizme karşı direnen halkların yanındayız.

7-   Yunanistan'da Teselya'daki köylerin tamamı 'yok edildi'

Bu felaketin sorumlusu yağmur değil devlettir

Karditsa ve Trikala ovalarındaki trajik durum, devletin eksikliklerine yönelik eleştirileri artırıyor. Sel felaketi kabusu Teselya Ovası'na geri döndü, köylerin tamamını tonlarca suyun altında bıraktı, altyapıyı, hayvanları ve mahsulleri tahrip etti. Bölge sakinleri bölgesel yetkilileri ve yerel belediyeleri suçluyor, devletin hiçbir yardımı olmadığını söylüyorlar. Bu felaketten tamamen hükümet sorumludur. Aynı zamanda, kelimenin tam anlamıyla sular altında kalan Karditsa ovası ve köyleri gibi bölgeleri korumak için neden önceden hiçbir şey yapılmadığı ve Ianos'tan bu yana geçen üç yıl içinde neden gerekli çalışmaların gerçekleştirilmediği soruları sorulmaktadır. Ovalarda meydana gelen yıkımın yanı sıra, rapor edildiği üzere altyapıya verilen zararın çok büyük olduğu dağlık bölgelerde de büyük hasar meydana gelmiştir.

Ianos sonrası projeler için toplam 1 milyar Avro tahsis edildiği ve bunun yaklaşık 400 milyon Avrosunun selden korunma için ayrıldığı bildirilmektedir. Bununla birlikte, yürütülen projelerin parçalı olduğuna dair pek çok şikayet bulunmaktadır

Yunan devleti Nea Dhmokratia sadece polise ve NATO'ya para veriyor ve halkı umursamıyor. Kapitalizm yoksul insanları umursamayan katil bir sistemdir.

8-   Berlin'deki 3 açlık grevi direnişçisi için her Cumartesi 1 günlük dayanışma açlık grevi devam ediyor

Açlık grevindeki 3 devrimci Eda Deniz Haydaroğlu, Ilgın Güler, Sevil Sevimli Güler için her cumartesi dayanışma açlık grevi devam ediyor. Yunanistan, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika gibi birçok ülkede insanlar Alman Emperyalizminin 129 a-b terör yasasının kaldırılması ve Özgül Emre İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin serbest bırakılması için açlık grevine katılıyor.


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.