1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD’lı Aileler: Faşizm Gerçeklere Saldırmazsa Yaşayamaz

Gazetecilik, öğretmenlik, doktorluk, avukatlık veya herhangi bir meslek dalında eğitimini tamamlamış, meslek ahlakı taşıyan aydın sayılabilecek insanın halkına borcu gerçekleri söylemektir.

Merdan Yanardağ kendisine sosyalist diyen bir akademisyen, bir gazetecidir. Gerçekleri halkına anlatmaya çalışan bir yayın yönetmeni olması faşizmin ona saldırması için yeterli bir sebeptir. Çünkü Türkiye oligarşisinin halka söylenecek en küçük bir gerçeğe tahammülü yoktur. Yakılan, yıkılan halkının açlığa, yoksulluğa ve yozluğa mahkûm edildiği gerçeği, egemenlerin yalanında boğulsun isteniyor.

Merdan Yanardağ; bu ülkenin gerçeklerini canı pahasına F tipi tecrit hücrelerinden halkına ulaştırmaya çalışan demokrat, sol, sosyalist devrimcilerin de yanında durmaya çalışmıştır. Tecrit hapishaneleri bu ülkede gerçeklerin sesinin kısılmaya çalışıldığı, devletin acizliğinin ortaya çıktığı en güçlü şiddet araçlarıdır. AKP faşizminin 20 yıllık iktidarı boyunca Türkiye hapishanelerinden yankılanan açlık grevlerinin, ölüm oruçlarının direniş sesi hiç eksik olmadı.

Bu ses; tecrit hapishanelerinde boğulmaya çalışılan halkın uğradığı açlığın, adaletsizliğin, sömürünün karşısında direnmenin sesiydi. 

Boğulmaya çalışılan; işkencenin, katledilen üç bin altı yüz tutsağın, tahliye edilmesi gereken bin altı yüz beş hasta tutsağın sesiydi. 

Boğulmaya çalışılan; okula gidemeyen, tecavüze uğrayan, barınacak evleri olmayan çocukların sesiydi.

Bu sesin boğulmasına Merdan Yanardağ elinden geldiğince engel olmaya çalışmıştır. 

Merdan Yanardağ, milyonlarca izleyicinin önünde faşizm tarafından düzenlenen komplo bir dosya ile tutuklanmıştır. Çünkü, Merdan Yanardağ'ın gerçekleri yazdığı gazetede ve yayın yönetmeni olduğu televizyonda yukarıda saydığımız gerçekleri dile getirmesi faşizm için kötü örnekti ve susturulması gerekirdi.

Faşizm Merdan Yanardağ'ı tutuklayarak gerçekleri söyleyecek cesarete ve meslek ahlakına sahip onurlu ne kadar gazeteci varsa hepsine gözdağı vermeye de çalışmıştır.

Halka gerçekleri söylemenin onurunu taşımak tutulduğumuz hapishanelerde de bu gerçekleri söylemeyi sürdürmekle mümkündür. İnsanlık tarihinde en derin zindanlara basit bir gerçeğin bile hapsedilemediği, gerçeklerin mutlaka bir gün gün yüzüne çıktığı görülmüştür. Halk ihtiyacı olan gerçeklere daima sahip çıkmıştır. Bu nedenle kaybedenler gerçekleri ve doğruları söyleyenler değil, onları yok etmeye çalışanlardır. Zafer gerçeğin ve gerçeği savunanlarındır.

TAYAD’LI AİLELER


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.