1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Köln Üniversite Hastanesinin İhsan Cibelik ile ilgili Yaptığı Aciz Açıklama ve Avrupa Dev-Genç’in Cevabı

Avrupa Dev-Gençliler Köln Üniversite hastanesine instagram üzeri devrimci tutsak ve grup yorum emekçisi ihsan Cibelik dayattıkları onursuzlukla ilgili yorum yazmıştı. Araştırıp geri döneceklerini belirten Üniversite hastanesi yüzsüzce 15 Ağustos tarihinde durumla ilgili bir açıklama yaptı.

Avrupa Dev-Genç’e verdikleri cevap şu şekildeydi;

“@avrupa.devgenc Dahili konsültasyondan sonra, vakanın gerçeklerini düzeltmek ve ayrıca sağladığınız bilgilere atıfta bulunmak istiyoruz: Hasta İhsan Cibelik'in 24.07.2023 tarihinde kliniğimizde olduğunu teyit edebiliriz.

Hasta 24.07.2023 tarihinde iki infaz koruma memuru eşliğinde ön muayeneye gelmiştir. Cezaevi görevlilerine göre, hasta kelepçe takmak zorundaydı; bu kelepçeler ancak tıbben gerekli bir muayenenin başka türlü mümkün olmaması durumunda açık bir mahkeme kararıyla çıkarılabilirdi. Planlanan muayeneler için, prangaların çıkarılması kesinlikle tıbbi olarak gerekli değildi, bu nedenle mahkeme kararına uygun olarak kalmaları gerekiyordu.

Hasta, olası sağlık sonuçları hakkında tıbbi bilgilere rağmen bu koşullar altında tedaviyi reddetmiştir.

Bunun üzerine cezaevi görevlileri onu cezaevine geri getirmiştir. Tesisimizde muayene ve tedavi yapma teklifimiz değişmemiştir, ancak yürürlükteki mahkeme kararlarına uymak zorundayız.

Kendisini tedavi eden doktorlar bu noktada herhangi bir görevi kötüye kullanmakla suçlanamaz. Sizi, personelimizi karalamaktan ve Nazi uygulamalarıyla karşılaştırma yapmaktan kaçınmaya çağırıyoruz.”

Köln Üniversitesi hastanesinin bu açıklaması üzerine Avrupa Dev-Genç’liler de bir cevap yazdı.

“Üniversite hastanesine: En azından artık bu kelepçelerin olduğunu kabul edebiliyorsunuz, çünkü kısa bir süre önce personeliniz telefonda hala kelepçelerin olmadığı gibi küstahça bir yalan söylüyordu. Artık yalan söylemiyor olmanız bir ilerleme olsa da, kliniğinizde insanlık dışı uygulamaların bir yargıç tarafından emredildiği söylenerek savunulmasını hala son derece sorunlu buluyoruz.

Doktorlar olarak Hipokrat yemini ettiniz ve böylece kendinizi hastanızın özerkliğine ve onuruna saygı göstermeye adadınız. Bu etik yükümlülüğü sadece yargı kararlarına atıfta bulunarak göz ardı edemezsiniz.

Tarih boyunca, insan onuruna karşı işlenen her suç, emirlerin yerine getirilmesiyle meşrulaştırılmıştır. Bu kaba argümanı Nasyonal Sosyalist tarihten de biliyoruz.

Aksine, tıp uzmanları olarak, insan onuruna aykırı her türlü tedbiri kesinlikle reddetmek ve protesto etmekle yükümlüdürler.

İhsan Cibelik kliniğinizdeki doktorlara onuru ile sağlığı arasında bir seçim yapmak istemediğini belirtmiş ve doktorlardan yardım istemiştir. Ancak doktorlar, masum olduğu varsayılan bir kişinin elleri ve ayakları bağlanarak tedavi edilmesine yönelik insanlık dışı uygulamayı savunmuşlardır.

Hastanın tıbbi riskler konusunda bilgilendirildiğini söylemek, acizliktir, çünkü bu şekilde, suç, kendi onurunu koruduğu İçin açıktan hastanın üzerine atılmıştır.

 

Kliniğinizi, çalışanlarınıza tıp etiğini bir kez daha hatırlatmaya çağırıyoruz. Hipokrat yemininin ilgili tüm doktorlar (ve bu alaycı cevabın yazarı) tarafından tekrar edilmesini talep ediyoruz.

Ancak her şeyden önemlisi, kliniğinizin Nazi yöntemlerine karşı tavır almasını ve ağır hasta İhsan Cibelik'in insanca tedavi görmesini sağlamasını talep ediyoruz.

Ayrıca Köln Üniversite Hastanesi'nden Hipokrat Yemini'ni hiçe saydığı, İhsan Cibelik ile alay ettiği ve Köln Üniversite Hastanesi'nde insanlık dışı uygulamalarda ısrar ettiği için özür dilemesini talep ediyoruz.

Aksi takdirde, kliniğinizin önünde protestomuzu sürdürmek ve Köln Uniklinik'teki Nazi yöntemlerini tüm kamuoyuna anlatmakta kendimizi sorumlu hissediyoruz.”Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.