1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İhsan Cibelik İçin Köln Uniklinik Önünde Eylem Yapıldı

Grup Yorum Üyesi Hasta Tutsak İhsan Cibelik için 15 Ağustos günü Köln Uniklinik önündeydik.

İhsan Cibelik geçtiğimiz yıl haksız ve hukuksuz bir şekilde faşist 129b yasasından tutuklanmıştı. Tutuklanmadan önce de prostatı ile ilgili tedavi gören İhsan Cibelik'in tutuklandıktan sonra tedavisi aksatıldı ve yapılmadı. Kanser şüphesi olduğu için doktorlar biyopsi yapılmasını istediler.

Hapishane hastanesinde yeterli imkân olmadığı için biyopsi için Köln Uniklinik'e sevk edildi. Ancak daha öncesinde ellerine ve ayaklarına kelepçe takılmazken bu sefer Uniklinik'de takıldı. Böyle muayene edilmek istendi. Ancak İhsan Cibelik bu işkenceyi kabul etmedi ve "Onurum sağlığımdan önce geliyor." dedi.

Bizler de 15 Ağustos günü İhsan Cibelik'e bu onursuz dayatmayı yapan Köln Uniklinik önündeydik. İhsan Cibelik'e yapılan bu işkenceyi anlatan Almanca ve Türkçe açıklamalar okundu. Sloganlar atıldı. Açıklamada bu işlemlerin Nazi işlemleri olduğunu ve bunu yapan veya buna izin veren doktorların derhal istifa etmesi gerektiği anlatıldı.

Hastanede çalışan hemşirelerden biri gelerek ne olduğunu sordu. Olayı anlatınca 'Ben de maalesef bu hastanede çalışıyorum.' Dedi. İletişim bilgilerini verdi ve diğer mahkemeye gelmek istediğini söyledi.

45 kişinin katıldığı eylem Grup Yorum'un da açıklama yapması ve alkışlarla bitirildi.

İhsan Cibelik Onurumuzdur!

İhsan Cibelik Derhal Serbest Bırakılsın!

Özgül, İhsan ve Serkan'a Özgürlük!

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.