1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum İngiltere’de Stafford İşçi Müzik Derneği’nin Yaz Okulunda Konser Gerçekleştirdi

Grup Yorum olarak 16 Ağustos’ta İngiltere Stafford’da İşçi Müzik Derneğinin (WMA) düzenlediği yaz okulunda konserimizi gerçekleştirdik.

16 Ağustos Salı günü İngiltere’nin Stafford şehrine vardık. Vardığımızda İşçi Müzik Sendika üyeleri bizi karşıladılar, dört gözle bekliyorlardı bizi. Gün boyunca, geldiğimiz için sevindiklerini söylediler.

Biraz sohbet ettikten sonra röportaja başladık.

Röportajda Grup Yorum’un tarihini anlattık, bunca baskıya karşı nasıl ayakta kalıp direnmeye devam ettiğimizi anlattık. Biz ne yapabiliriz diye sordular ve birlikte tutsak olan Grup Yorum emekçisi İhsan Cibelik için destek videosu çektik. Röportajdan sonra bize “Morning Star” gazetesinin ve İşçi Müzik Sendikasının amblemiyle işlenmiş olan rozetler hediye ettiler.

Sonrasında birlikte yemek yiyip akşama doğru farklı farklı müzisyenler ve gruplar yaz okulu boyunca hazırladıkları şarkıları çalıp söylediler. Ayrıca İngiliz halkının halk oyunlarını sergilediler. Halk oyununa bizde katıldık.

Saat 23:00’de Grup Yorum olarak sahne aldık. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı konsere Nottingham’den gelen 5 Türkiyeli de katıldı.

Yaklaşık bir saat süren konserimiz çok coşkulu geçti. Siz bize sizin halk oyunlarınızı öğrettiniz şimdi de biz size bizim halayımızı öğretelim diyerek 5 Türkiyelinin öncülüğünde konsere katılan İngiliz halkına halay çekmeyi öğrettik. En son da “Haklıyız Kazanacağız” şarkımızla konserimizi bitirdik.

Herkes geldiğimiz için çok mutluydu ve verdiğimiz mücadele için gurur duyduklarını söyleyip sonuna kadar yanımızda olacaklarını söylediler.

Bizi ağırladıkları için tekrardan İşçi Müzik Sendikasına (WMA’e) çok teşekkür ederiz.


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.