1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Fransa Halk Cephesi: S Y R Tipi Hapishaneler Türkiye Faşizminin Devrimci Tutsaklara Açtığı Yeni Bir Savaştır Bu Savaşı Da Kazanacağız

Türkiye Faşizmi, adına 'kuyu' denilen yeni tip hapishaneleri açtı ve devrimci tutsakları, iradeleri dışında bu hapishanelere sürgün etti.

S/R ve Y Tipi olarak adlandırdıkları bu hapishaneler, tutsakları çok köyü bir tecrit altında tutmayı mümkün kılıyor. Devrimci Tutsakların 'kuyu' olarak adlandırmalarının nedeni budur. Faşizmin amacı belli. Devrimci tutsakları kuyulara atıp teslim almak ve imha etmek.

Türkiye Faşizminin son çare olarak imal ettiği bu tecrit hapishaneleri aslında bir yenilginin de itirafıdır; Devrimci Tutsakları F Tipleri ile teslim alamadı. F Tipleri ile teslim alamadığı tutsakları S/R/Y Tipleri ile teslim alacak.

Bu anlamıyla, devrimci tutsaklara 'çare' olarak sarıldığı bu tecrit hapishaneleriyle saldırmaya başladı.

İradeleri dışında bu hapishanelere sürgün edilen Nedim Öztürk ve Nurettin Kaya adlı Özgür Tutsaklar başlattıkları süresiz açlık greviyle, devrimci tutsakların bu saldırıya karşı ilk işaret fişeği oldular. Tutsaklarımızın direnişi 120'li günleri aştı.

Faşizmin açtığı savaşta açlıklarıyla, devrimci tutsakların taarruzunun sesi oluyorlar.

Evet, faşizmin açtığı savaş kabulümüzdür.

S/R/Y Tiplerine, başta açlıkları olmak üzere her türlü silahla karşılık verecek olan tutsaklarımızın savaşı bizim de savaşımızdır.

Açlık grevindeki tutsaklarımızın talepleri talebimizdir.

S/R ve Y Tiplerine karşı yürütülecek savaş bizim de savaşımızdır.

Bu anlamda, bulunduğumuz her cephede, savaşın bir parçası olacağız.

Evet, ilan ediyoruz ki, faşizmin açtığı savaş kabulümüzdür.

Bu savaşta, başta devrimci tutsaklarımız olmak üzere tüm devrim cephesinin olacaktır.

Faşizmi ve onun ağababası olan ABD ve Avrupa Emperyalizmini bir kez daha yenilgiye uğratacağız.

Biliyoruz ki En Muzaffer Komutan Direniştir.

Ve devrimci iradenin üzerinde bir başka güç yoktur. Buradan tüm tutsak yoldaşlarımızı selamlıyor, Kahraman Şehidimiz Alışan Şanlı'nın sözüyle zaferimizi ilan ediyoruz;

Merhaba Zafer Hoş geldin Ölüm.

Devrimci Tutsaklar Teslim Alınamaz

S/R ve Y Tipi Tabutluklar Kapatılsın

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.