1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesinden Eyleme Çağrı: 20 Ağustos’ta İhsan Cibelik İçin Bakanlık Önündeyiz

20 Ağustos 2023 Pazar günü Almanya Adalet Bakanlığında "Açık Gün" ilan edildi. Yani örgün kapılar kamuoyuna açık olacak ve o gün "faşist 129 yasaları kaldırılsın" komitesi olarak hasta tutsak İhsan Cibelik için özgürlük talep edeceğiz!

Bu önemli eyleme tüm halkımızı davet ediyoruz!

Devrimci müzik grubu Grup Yorum'un üyesi hasta tutsak İhsan Cibelik, 15 ayı aşkın bir süredir prostat sorunları yaşıyor. Mayıs 2022'de tutuklanmadan önce tıbbi tedavi görüyordu, ancak bu tedavi tutuklanma nedeniyle kesintiye uğradı.

Tutuklanmasının ardından, ileri derecede büyümüş prostatı nedeniyle kanser riski nedeniyle tedaviye devam edilmesini talep etti. 14 ay boyunca ne Köln Ossendorf Cezaevi ne savcılık ne de Yüksek Bölge Mahkemesi İhsan'ın tedavisine devam etmek için önlem almadı.

Tedavi aylarca "unutuldu" büyük bir ciddiyetsizlikle yaklaşıldı.

Ancak mahkeme salonundaki baskılar ve dolardaki mücadele sonucunda yetkililer İhsan'a tıbbi tedavi uygulamak zorunda kaldı.

Ancak tedavi bile işkenceye dönüşecekti, çünkü İhsan ellerinden ve ayaklarından tekerlekli sandalyeye bağlı olarak tedavi edilecekti. İhsan, onuru ile sağlığı arasında bir seçim yapmayı reddetti ve durumu Köln'deki üniversite hastanesinin başhekimine iletti, ancak başhekim bu onur kırıcı uygulamada bir kusur bulmadı. Ve ihsan bu şekilde bir tedaviyi red etmek zorunda kaldı.

15 aydır tutuklu ve 15 aydır kendisinin verdiği tüm çabalara rağmen bir biyopsi bile yapılamadı

Bu durum, tutsaklık koşullarında tıbbi tedavinin mümkün olmadığını göstermektedir.

Bu nedenle, hasta tutsak İhsan Cibelik'in hayati önem taşıyan tıbbi tedavisinin yapılabilmesi için tutukluluk halinin kaldırılması talep edilmektedir.

Tedavi hakkımız için 20 Ağustos’ta bir araya geliyoruz. Sesimizi en gür şekilde duyurabilmek için eyleme siz de katılın.

20 Ağustos saat 14:00 de Berlin Adalet Bakanlığı Önündeyiz!

(Mohrenstraße 37, Berlin)

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.