1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya'nın Demokrasi Maskesi Bir kez Daha Halk Karşısında Düşürüldü

20 Ağustos Pazar günü Adalet Bakanlığının Açık Kapı gününde Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesinin çağrısıyla bir eylem gerçekleştirildi.

Eylem öncelikle Almanca ve Türkçe sloganlarla başladı. Ardından Grup Yorum şarkıları ile devam edildi.

Daha sonra Süresiz Açlık Grevi Direnişinin 156.gününde olan Eda Deniz Haydaroğlu faşist 129 yasalarının hukuksuzluğu ile ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmasında 129 yasasının hukuksuzluğuna ve Almanya gibi bir ülkenin faşizme karşı mücadeleyi yargılayamayacağına vurgu yaptı.

Eda Deniz Haydaroğlu'nun konuşması sırasında polis Adalet Bakanlığı'nın Açık Kapı günü için sırada bekleyenlere bildiri dağıtan bir arkadaşımıza "Adalet Bakanlığı Kapıda bildiri dağıtmaya izin vermiyor" diyerek kimlik kontrolü yapmak istedi. Biz ise yasal hakkımızı kullandığımızı söyledik. Ardından polis "Arayol" bulmak isteyerek 'Adalet bakanlığının kapısında değil de kenarlarda dağıtın' dedi. Ancak biz böyle bir yasak varsa bizim size her şeyi yazılı bildirdiğimiz gibi siz de bize bunu yazılı bildirmelisiniz diyerek bildiri dağıtmaya devam ettik. Sırada bekleyenlerin eyleme ilgisi ise bu tacizlere rağmen yoğundu. Polisin tüm bu tacizlerine rağmen eylem sloganlarla ve Grup Yorum şarkılarıyla devam etti.

Daha sonra Süresiz Açlık Grevi Direnişinin 105.gününde olan Ilgın Güler Federal Başsavcı Peter Frank ile ilgili bir konuşma yaptı. Peter Frank'ın 3 Devrimci Tutsak tutuklandıktan kısa bir süre sonra katil Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini ve yeni bir isim listesi almasını anlattı. Ayrıca bunun hem Türkiye Cumhurbaşkanlığının resmî sitesinde hem de burjuva medyada haber olarak çıktığını vurgulayarak Türkiye'nin isteği üzerine tutuklanan devrimcilerin derhal serbest bir istedi.

Ardından "Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur" sloganları ve Grup Yorum marşları ile eylem devam etti.

Daha sonra MLPD'den bir sanatçı Karl Nummes İhsan Cibelik ile ilgili destek açıklaması yaptı. Eylemde İhsan Cibelik için yazdığı şarkıyı söyledi. Ayrıca Bertolt Brecht'den bir şarkı söyleyerek "Bu yasalarla geçmişte Bertolt Brecht'i de tutuklayabilirlerdi. İhsan Cibelik'in terörist olduğunu kim nerede görmüş. İhsan Cibelik bir müzisyendir" dedi.

Daha sonra ise Süresiz Açlık Grevi Direnişinin 100.gününde olan Sevil Sevimli İhsan Cibelik'in sağlık durumu ile ilgili bir konuşma yaptı. İhsan Cibelik'in tutuklandığından beri aksatılan tedavisini anlatarak hapishane koşullarında kalamayacağına vurgu yaptı. Ayrıca İhsan Cibelik'in 24 Ağustos'ta biyopsi için götürüldüğü hastanede yaşadığı işkenceyi de anlattı. 15 aydır hapishane koşullarında tedavisi yapılmayan İhsan Cibelik'in bundan sonra da tedavisinin hapishane koşullarında yapılamayacağını vurgulayarak İhsan Cibelik'in serbest bırakılmasını istedi.

Ardından eylem sloganlarla devam etti. Sloganlardan sonra ise Grup Yorum emekçisi Berivan Gel, Grup Yorum ve İhsan Cibelik ile ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmasında Grup Yorum'un kriminalize edilemeyeceğini ve İhsan Cibelik'in derhal serbest bırakılması gerektiğini vurguladı.

Daha sonra ise Filistinli Tutsaklarla Dayanışma Örgütü olan Samidoun bir konuşma yaptı. Konuşmasında Faşist 129 yasalarının kaldırılmasına ve İhsan Cibelik başta olmak üzere 3 devrimci tutsağın serbest bırakılmasına vurgu yaptı.

 

Ardından eylem halaylarla devam ederek sonlandırıldı. 2 saat süren eyleme yaklaşık 50 kişi katıldı. Polisin tüm tacizlerine karşı Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi bir kez daha Adalet Bakanlığının karşısında 129 yasalarının adaletsizliğini ve hukuksuzluğunu teşhir etti.

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın!

Özgül, İhsan ve Serkan'a Özgürlük!

Yaşasın Açlık Grevi Direnişimiz!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.