1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Fransa:Aile Gençlik ve Çocuk Yaz Kampımız Başladı: Hayatın Her Alanında Düzene Alternatifiz

Avrupa Halk Meclisleri tarafından 20 yılı aşkın süredir düzenlenen Aile, Gençlik ve Çocuk Yaz Kampımız, 23 Temmuz'da başladı.

Kampımızın ilk gününde zamanımızın bir bölümünü, kamp alanının düzenlenmesi ve ana çadırların kurulmasıyla değerlendirdik.

Mutfağımızla, sohbet ve etkinlik çadırlarımızla, kendimize güzel bir kamp alanı yarattık.

Akşam hoş geldin sohbetiyle de kampımızın açılışını yapmış olduk.

 

DİRENİŞCİLER VE TUTSAKLAR DA ARAMIZDALAR

 

Halen Almanya hapishanelerinde tutsak olan Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli, yaz kamplarımıza yıllarca katılmışlardır.

Keza şu anda süresiz açlık grevinde olan Eda Deniz, Ilgın Güler, Sevil Sevimli de aynı şekilde kamplarımızın emekçilerinden, coşku ve dinamizm kaynağı olan arkadaşlarımızdır. İlk günümüze onları selamlayarak başladık. Onlar bu kampın her anında bizimle olacaklar. Biz de onların yanında.

 

KOLEKTİVİZM VE KOMİTELERLE, BİREYCİLİĞİ VE ÖRGÜTSÜZLÜĞÜ YERE SERECEĞİZ

 

Kampımızın ilk gün sohbeti ve ikinci günkü sohbetinin ana konularından biri kolektivizm oldu. Kamplarımız, kapitalizmin bireyciliğine karşı, sosyalizmin kolektivizmini öğrendiğimiz, yaşattığımız yerler oluyor. Bu sene de böyle olacak.

Hayatı birlikte örgütleyecek, birlikte güzelleştireceğiz.

Bu anlayışla daha ilk ve ikinci günden itibaren komiteler kuruldu, her şey kolektif bir şekilde yapılmaya başlandı.

 

"ANNE EVE DÖNMEYELİM!"

 

Evlerinde dört duvar arasına ve tabletlere, telefonlara hapsolan çocuklarımız, kampda özgürlüğü, paylaşmayı, arkadaşlığı öğreniyorlar. En hızlı öğrenen ve uygulayan da yine onlar oldular.

Kampın ikinci gününden itibaren çocuklarımız, "anne eve dönmeyelim" demeye başladılar. Çocuklarımızı kapitalizmin değerleri ve dayatmalarıyla değil, halkın değerleriyle büyütmek için kamplarımızın ideal ortamlar olduğunu bir kez daha yaşıyoruz.

 

KAMP ETKİNLİKLERİMİZ

İkinci gün, ilk deniz seferini yaptık. Uygun sahilleri bulmak için dolaşsak da sonuçta denize ilk girişimizi yapmış olduk.

Her kampın klasiği olan "Kurt oyunu" tabii hemen başladı.

129 Yasasıyla ilgili, süren mahkemeyle ilgili grupların oluşturulması, ikinci günkü etkinliklerden biri idi. Kurulur kurulmaz, gruplar arasında rekabet de başladı.

Sohbetlerimiz, akşam eğlencelerimizle, gezilerimizle devam edecek olan kampımızdan halkımıza, tutsaklarımıza, direnişçilere ve çeşitli nedenlerle gelemeyen tüm arkadaşlarımıza ailelerimize selamlarımızı sevgilerimizi yolluyoruz.  


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.