1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Stuttgart'ta 1 Mayıs'ta: Pankartlarımız, Bayraklarımız ve Sloganlarımızla Alandaydık

Geçen yıla göre katılımın daha az olduğu bu yılki 1 Mayıs Sendikaların çağrısı ile kutlandı. Sabah saat:09.00'da toplanma alanı olan Marienpaltz'da Sendikalar, Alman sol partileri ve Türkiyeli örgütlerin küçük bir kısmının katıldığı halkın toplanması ile başladı.

Toplanma alanında pankartlar açıldı. Sendikalar ve Alman örgütlerinin 1 Mayıs bildirileri dağıtıldı. Biz ise yürüyüş için hazırladığımız Türkçe, Kürtçe ve Almanca "Yaşasın 1 Mayıs" yazılı pankartımız; Depremde katledilen halkımızın taleplerini içeren "Yaralarımızı birlikte saralım. Depremde katleden faşizmden hesap soralım" pankartımız ve faşist 129 AB yasasını teşhir eden, tutsaklarımıza özgürlük isteyen pankartımız ile alanda yerimizi aldık.55 tane Kızıl bayrağımız, fularlarımız ile alanda hazırlıklarımızı tamamladık. Toplanma alanı da kalabalıklaşmaya başladı.

Toplanma alanında seçimler için hazırlanan "Seçim Çare Değil Çare Halk İktidarı" başlıklı broşürün tanıtımını yapıp dağıttık. Yürüyüşe; pankartlarımız, kızıl bayraklarımız, fularlarımızla başladık. Yürüyüş boyunca marşlarla, sloganlarla ve Grup Yorum müzikleri ile kortejimiz 1 Mayıs coşkusunu sürdürdü. Alman emperyalizmini, NATO'yu protesto eden mücadelemize vurgu yapan, tutsaklarımızı sahiplenen, Kızıldere'ye ve öğretmenlerimize selam gönderen,1 Mayıs'ı sahiplenen sloganlarımız yürüyüşümüz boyunca sürdü.

Saat:10.00'da başlayan yürüyüş, yürüyüş güzergahı üzerinde yaşanan sorunlardan dolayı yer yer beklense de bitiş noktasına ulaşabildi. Sendikalacıların konuşmaları ile 1 Mayıs kutlaması bitirildi.1 Mayıs'ta pankartlarımız, bayraklarımız, fularlarımız ve sloganlarımız ile yürüyen kortejimiz 60 kişiydi.

Yaşasın 1 Mayıs

Biji Yek Gulan

Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Mücadelemiz

Özgül, İhsan, Serkan Ve Hasan Serbest Bırakılmalıdır

Stuttgart Halk Cephesi

 

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.