1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Londra'da 1 Mayıs Coşku ile Karşılandı

Birlik, mücadele, dayanışma ve direniş günü 1 Mayıs bu yılda İngiltere Halk Cephesi tarafından coşku ile karşılandı.

İngiltere Halk Cephesi'nin tek başına organize ettiği yürüyüş Londra'nın Wood Green bölgesinden saat 13:00'da toplanma ile başladı.

Sorulacak Hesap, Kurulacak Yeni Bir Hayat için 1 Mayıs’ta alanlara diye çağrı yapan Halk Cephesinin yürüyüşüne 150 kişi katıldı. Güzergah boyunca yürüyüşe katılanlar da oldu.

Wood Green Kütüphanesi önünde toplanmaya başlayan kitleyi Grup Yorum marşları ve şarkıları ile karşıladı. Daha sonrasında günün anlam ve önemine vurgu yapılan şiir ve konuşmalar yapıldı. Polisin kaldırımda yürünmesi için yaptığı ısrar kabul edilmeyerek Halk Cephesi kendi düzeni ve yürüyüş boyunca aldığı güvenlik ile saat 14:00'da yürüyüşe başladı.

En önde Yaşasın 1 Mayıs Biji Yek Gulan Long Live Mayday pankartı, ardından Mahir'den Dayı'ya Sürüyor Bu kavga, ingilizce olarak Hayat Pahalılığı Krizi Savaştan Değil Avrupa'nın Emperyalist Tekellerinden Kaynaklanıyor, Deprem Değil Faşizm Öldürdü Sorulacak Hesap Kurulacak Yeni Bir Hayat için Halkın Gücü Komitelerinde Birleşelim, ingilizce Devrimci ve Anti-Faşist Tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik Serkan Küpeli HAsan Unutan Tutuksuz Yargılanmalıdır Faşist 129 a/b Yasaları Kaldırılsın, Seçim Çare Değil Çare Demokratik Halk İktidarı Tek Yol Devrim pankartlarından sonra hazırlanan dövizler ve kızıl bayraklar ile kitle sloganlar ve davul zurna eşliğinde Manor İstasyonuna kadar yürüdü.

Türkiyeli ve Kürdistanlı halkımızın yoğun yaşadığı Harringay bölgesine gelindiğinde etraftakiler korteji coşku ile karşıladı. Burada kısa bir süre durularak konuşmalar yapıldı ve devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Son olarak kortej bitiş noktasına ulaştığında halaylar çekildi ve Grup Yorum'un söylediği marşlar eşliğinde yürüyüş son buldu.
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.