1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi’nin Ölüm Orucu Gazileri Gökhan Yıldırım ve Sibel Balaç'ın Tutuklanmasına Dair Açıklaması

Ölüm Orucu Direnişimizi Zafere Taşıdık!

Gökhan Yıldırım, Sibel Balaç ve İleri Kızılaltun Zaferi Önce Anadolu Halklarına Sonra Dünya Halklarına Armağan Ederek Muzaffer Devrimciler Oldular!

Faşizm Mağluptur, Yenilgisini Ölüm Orucu Gazileri Gökhan Yıldırım Ve Sibel Balaç’ı Tutuklayarak Tersine Çeviremez!

Siyasi Zafer Bizimdir!

Yaşasın Ölüm Orucu Zaferimiz!

Ülkemize özellikle 15 Temmuz 2016’da AKP faşizmi ile Gülen Cemaati arasında yaşanan çıkar çatışması sonucunda gerçekleşen darbe girişimi bahane edilerek ilan edilen OHAL sürecinde çıkartılan KHK’lar ile baskı-adaletsizlik-tutuklama terörü-adil yargılanmaya dayanmayarak verilen cezalar artmıştır. Hapishanelerdi hasta tutsakların sayısı artmış neredeyse her geçen gün bir ölüm haberi alır hale getirilmiştir.

Bu süreç de tutuklu bulunan öğretmen Sibel Balaç, mahallesinde yozlaştırmaya ve uyuşturucuya karşı mücadele ettiği için 46 yıl ceza alan Gökhan Yıldırım ve ülkesinin bağımsızlığı, halkının kurtuluşu için devrimcilik yapan İleri Kızılaltun;

-Adil Yargılanma Hakkı

-Hapishanelerdeki Hasta Tutsakların Tedavilerini Olabilmek İçin Tahliye Edilmesi

-Özgür Tutsaklar Üzerindeki Baskıların Kaldırılması talepleri ile ölüm orucu direnişi yaptılar.

İlk önce direnişinin 256. gününde Gökhan Yıldırım “infaz erteleme” kararı ile tahliye edildi. Sonra İleri Kızılaltun direnişinin 39. gününde iftiracı tanık beyanı ile tutuklu yargılandığı dosyadan tahliye edildi ve son olarak Sibel Balaç direnişinin 298. gününe “infaz erteleme” kararı ile tahliye edildiler. Ölüm orucu direnişimiz zaferle sonuçlandı. AKP faşizminin yasal zorbalığını Sibel-Gökhan-İleri ile yenmiş olduk.

AKP faşizmi yenilgisinin hazımsızlığıyla kendi hukukunu hiçe sayarak önce Gökhan Yıldırım’ı komplolarla tutukladı sonra da Sibel Balaç hakkındaki infaz erteleme kararını kaldırarak Sibel Balaç’ı tutukladı. Tutuklama terörü ile, yasal zorbalığını dayatarak siyasi zaferimizi bizden alamayacak.

“Direniş Yenilmeyen Komutandır!”

AKP faşizmi yasal zorbalığını dayatarak yaptığı tutuklamalar ile ne muzaffer direnişçilerimizi teslim alabilir ne de siyasi zaferimizi gölgeleyebilir.

Direnecek ve Zaferler Kazanmaya Devam Edeceğiz!

Faşizmin Adaletsizliğine Karşı Mücadelemize Devam Edeceğiz!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Sibel Balaç ve Gökhan Yıldırım Serbest Bırakılsın!

Direnişler Meclisi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.