1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Açlık Grevi Çadırından Halka 5 Dilde Çağrı!

Eda Deniz Haydaroğlu 18 Mart günü Almanya'da faşist 129 yasalarına karşı Süresiz Açlık Grevi direnişine başladı. Direniş ilk günlerden beri Berlin Adalet Bakanlığı önünde kurulan bir çadır eylemi ile devam ediyor. Açlık grevine 8 ve 13 Mayıs tarihlinde iki kişi daha katıldı. İlgın Güler ve Sevil Sevimli de hem direnme haklarını korumak hem de Direnişi büyütmek için süresiz açlık grevine başladılar. 23 Mayıs tarihinde

Eda Deniz Haydaroğlu'nun açlık grevi direnişinin 67., Ilgın Güler'in açlık grevi direnişinin 16., Sevil Sevimli Güler'in ise Süresiz açlık grevi direnişinin 11. günü.

 

23 Mayıs Salı günü Saat 11:00 de Berlin Adalet Bakanlığının önünde kurulan çadırı Belçika’dan bir kişi ziyaret etti. Onunla da birlikte açlık grevi direnişçileri ve yoldaşları 5 farklı dilde (türkçe, almanca, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca) çağrıda bulundular. DİRENİŞ çadırını ziyaret etme ve Direnişi büyütmek çağrısında bulundular.

 

Çadır Nöbeti Almanca bir ajitasyonla başladı. Daha sonra program çerçevesinde gazeteler ve halk Okulu dergisi okundu. Halk Okulu dergisinin 184. sayısı okundu. Halk Okulu dergisinin 182. sayısındaki "Devrimcilik " ve “Cepheli” köşesi okunarak yaklaşık yarım saat süren dergi okuması sonlandırıldı. Eylem sırasında üniversiteden bir genç imza metnini gördü ve öğrencilerden imza toplamak amacıyla yanında götürdü. Geri getirdiği imza metnini yaklaşık 10 öğrenci imzalamıştı.

Tüm halka bu adaletsizlikleri teşhir etmeye devam edeceğiz.

 

Faşist ve ırkçı bu yaslara karşı direnişimiz Berlin Adalet Bakanlığı'nın önünde devam ediyor.

Ayrıca Sevil Sevimli Güler Direnişi mahkemenin olacağı eyalete taşıyacağını açıkladı.

 

Önümüzdeki günlerde direnişçilerin haftalık programını paylaşarak herkesi desteğe ve Direnişi büyütmeye davet ediyoruz!

 

Tüm Halkımızı Sahiplenmeye Çağırıyoruz!

 

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın!

Özgül, İhsan, Serkan Ve Hasan'a Özgürlük!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.