1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi’nden 1 Mayıs Açıklaması

Yunanistan’da Tren Kazasında, Türkiye'de Depremde Katledilenlerin Sorumlusu Kapitalist-Emperyalist Sistemdir

Kapitalist sömürü ve zulüm düzenine karşı direnelim, savaşalım

YAŞASIN 1 MAYIS

KAPİTALİZM ÖLDÜRÜR, SOSYALİZM YAŞATIR

Türkiye’de Depremde, Yunanistan Tembi’de Tren Kazasında Katleden Kapitalist Sistemdir. Halk Düşmanı Sömürü ve Zulüm Düzenine Karşı Yalnızca Devrimciler Mücadele Ederler. Reformizm ve Tasfiyeci Sahte Sol İşçilerin Halkın Haklarını Savunamaz, Kapitalizme Karşı Mücadele Etmez.

Bugün dünya halklarının birlik dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs. Bugün Türkiye ve Yunanistan halkları olarak emperyalist-kapitalist sistemin yarattığı acıları yaşıyoruz. Bunlardan birisi Türkiye’de meydana gelen ve on binlerce insanımızın ölümüne neden olan deprem, ikincisi ise Yunanistan Tembi’de meydana gelen ve 57 kişinin ölümüne neden olan tren kazası. Dünya halkları benzer acıları ve daha fazlasını her gün yaşamak zorunda bırakılıyor.

Emperyalist tekellerin çıkarları, daha fazla kar elde edebilmeleri için her yıl on milyonlarca insan yoksullukla, açlıkla boğuşmak, açlıktan, susuzluktan, ilaçsızlıktan öldürülüyor. Ülkeler işgal ediliyor, halkların üzerine bombalar yağdırılıyor.

Günümüzde emperyalizme ve faşizme karşı mücadelede kararlı olmadan, direnmeden hiçbir hak kazanılamaz ya da korunamaz. Bu saldırılar karşısında bir direnenler, bir de boyun eğenler, uzlaşanlar var. Direnmek haklarımızı almanın ve var olmanın tek yoludur. Direnmek kazanmanın tek yoludur.

Biz Türkiye’de de, Avrupa’da da emperyalistlerin ve işbirlikçi iktidarların saldırılarına karşı direniyoruz. Türkiye’de Ölüm Oruçlarıyla adalet savaşı yürüttük, meydanlarda işten atılmalara karşı direnişler yürüttük halen süren Turan AKTAŞ direnişi var, Yüksel ve Nuriye GÜLMEN direnişi var. Yunanistan’da anti terör yasalarıyla verilen 333 yıl cezalara karşı açlık grevi ile direndik, Almanya’da Eda Deniz HAYDAROĞLU emperyalizmin 129/a-b (anti terör yasaları)na karşı 18 Mart’ta süresiz açlık grevi direnişine başladı ve direnişine devam ediyor.

Direnenler kadar direnmeyenler de var, işçilere, halka ihanet eden, halkın mücadelesini satanlar da var. Bunların başında da sendikalar geliyor, DİSK geliyor.

İŞÇİLERİ VE HALKI AKP FAŞİZMİNE SATANLAR SOLCU, DEMOKRAT, SINIF SENDİKACISI DEĞİLLER. BUNLAR BURJUVAZİ TARAFINDAN SOL SAFLARA YERLEŞTİRİLMİŞ OLAN İŞBİRLİKÇİLERDİR. FAŞİZMLE

DİSK Genel Başkanı Arzu ÇERKEZOĞLU’dur. ÇERKEZOĞLU, 22 Nisan 2021’de İçişleri Bakanlığı, AFAD yetkilileri ve DİSK yönetiminin katıldığı bir törenle “Afet Risklerine Karşı HEP BİRLİKTE!” sloganıyla Afet Eğitim İşbirliği Protokolü’nü imzaladı. Bu protokolün imzalandığı günlerde polis 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na çıkmaya çalışan devrimcilere ve işçilere saldırdı. Arzu ÇERKEZOĞLU ise protokol anlaşmasında yaptığı konuşmasında “Sayın bakanımıza teşekkür ederiz. DİSK Yönetim Kurulu olarak bugün burada Afet Eğitim İş birliği Protokolü’nü imzalamak üzere buradayız. (…) DİSK adına bütün bu çalışmaları yürüten bütün ekibe, başta bakanlığımıza, AFAD’a ve bütün ekibe gerçekten çok teşekkür ediyorum. Biz hiç kuşkusuz devlet, aslında halkın örgütlenmiş halidir ve bizler de bu anlamda bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üreten işçiler olarak ve işçilerin bir örgütü olarak, sendikası olarak, bu süreçte üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız” demişti. Arzu ÇERKEZOĞLU, Süleyman SOYLU'ya teşekkürlerini bildirirken  Soylu ise emrindeki İstanbul Valisine Kadıköy’de 1 Mayıs yasağı protestosu yapanlara saldırı talimatını vermiş polis tam bir terör estirmişti. DİSK Başkanı Arzu ÇERKEZOĞLU iktidarın emekçilere ve devrimcilere saldırıları karşısında sesini çıkarmamış, işçilerin Taksim 1 Mayıs alanına çıkmalarını engellemiş, işçi sınıfı tarihine ihanet etmiştir.

Arzu ÇERKEZOĞLU AKP ile Afet Eğitim İŞbirliği Protokolü'nü imzaladı. Bu imzayı atan ÇERKEZOĞLU, "DEVLET ASLINDA HALKIN ÖRGÜTLENMİŞ HALİDİR" diyor. Bu işçi sınıfına ve halka ihanettir. Bu sınıf savaşımları tarihini reddetmektir. ÇERKEZOĞLU'nun övgüler dizdiği devlet depremle on binlerce halkımızı katletti. Depremde katledilen on binlerden Arzu ÇERKEZOĞLU ve tüm AKP işbirlikçisi sendika yöneticileri de sorumludur.

FAŞİZMLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK SINIFA İHANETTİR. Sınıfına ihanet edenler solcu değildir, devrimci değildir.

İŞÇİYE, EMEĞE SAYGI DUYAN, İŞÇİ SINIFINDAN YANA OLAN, İŞÇİ SINIFININ MÜCADELESİNE DEĞER VEREN HERKESE, HER KESİME ÇAĞRIMIZDIR.

- İŞÇİYİ PATRONLARA SATANLARLA AYNI YERDE OLMAYIN, DAYANIŞMAYIN.

-AKP FAŞİZMİYLE ANLAŞMA İMZALAYAN ARZU ÇERKEZOĞLU VE DİSK YÖNETİMİYLE İLİŞKİ KURMAYIN, ONLAR DEPREMDE KATLEDİLEN ONBİNLERDEN SORUMLUDURLAR.

-FAŞİST İÇİŞLERİ BAKANI, UYUŞTURUCU MAFYASI SÜLEYMAN SOYLU İLE EL SIKIŞAN ARZU ÇERKEZOĞLU VE BUNU ONAYLAYAN BÜTÜN DİĞER SENDİKACILAR İŞÇİ SINIFINA İHANET İÇİNDEDİR.

-BUNLAR SENDİKALARI KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANAN, İŞÇİ SINIFINI KENDİ KARİYERLERİ İÇİN BASAMAK OLARAK GÖRENLERDİR.

-BUNLARLA EL SIKIŞMAYIN, BUNLARLA DAYANIŞMAYIN, BUNLARA DESTEK VERMEYİN. BUNLARLA YÜRÜTÜLEN HER TÜRLÜ İLİŞKİ PATRONLARIN VE AKP İKTİDARININ ÇIKARINADIR.

HERKESE ÇAĞRIMIZDIR; SAHTE SOLCULARA, FAŞİZLE İŞ BİRLİĞİ YAPANLARA, İŞÇİ SINIFINI PATRONLARA SATANLARA KARŞI TAVIR ALMAK SINIF TAVRININ GEREĞİDİR.

TEK YOL DEVRİM TEK KURTULUŞ SOSYALİZM

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.