1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Stuttgart Halk Kültür Evinde Devrim Şehitleri Anıldı

23 Nisan Pazar günü STUTTGART HALK KÜLTÜR EVİNDE onurla andığımız tarihimizin yaratıcıları olan kahraman şehitlerimiz ile ilgili bir anma etkinliği düzenlendi. Şehitlerimiz için düzenlenen pano ve masa ile şehitlerimiz kızıl bayraklarımız ile selamlandı.

Dünya'da ve Ülkemizde şehit düşen kahraman şehitlerimiz için yapılan bir dakikalık saygı duruşundan sonra şehitlerimiz için hazırlanan sinevizyon izlendi. Devrimimizin yapı taşları olan şehitlerimizin anlatıldığı sinevizyonun sonunda tüm şehitlerimizin isimleri zikredildi. Önderlerimiz Mahir ve Dayı'nın tarihe not düşen sözlerine vurgu yapan görüntüler ile devrim iddiamız bir kez daha şehitlerimiz ile ete-kemiğe büründü.

Sinevizyon gösteriminden sonra halkımıza mücadele çağrısı yapan ve yenilmezliği vurgulayan 30 Mart açıklaması okundu...

Şehitlerimizin sözlerinin okunması ve şehitlerimizin anlatımı ile anma programı sürdü...

Yine şehitliğini selamladığımız KOÇAK Mustafa’nın şehitliğinin yıl dönümü dolayısıyla Ailesi telefonla arandı. Babası ile konuşuldu ve Mustafa’nın direnişine ve adalet mücadelesine vurgu yapıldı. Ailemizi en çok sevindiren ve duygulandıran haber ise MUSTAFA Koçak’ın kitabının basılması idi.  iz bırakan tüm kahramanlarımızı halkımızın tanımasını istiyoruz.

13 kişinin katıldığı etkinliğimiz 1 Mayıs ve çeşitli konularda yapılan sohbetler ile bitirildi.
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.