1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Kezban Ana'nın Yukarı Kaldırdığı Aleviliğin Direniş Bayrağı Kemal Amca İle Devam Ediyor

Kemal Amcanın Direnişi Tüm Alevilerin Onurudur! Destekleyelim!

Faşizmin işkenceci alçaklarının Armutlu Cem Evi'nin duvarına işeyerek inancımıza yapılan büyük hakarete boyun eğmeyen devrimci Alevilerle Alevi hareketinde de kararlı bir direniş damarı gelişmeye başladı.

Bu hakaretin hemen ardından Başkan Zeynep Yıldırım'ın kararlı duruşuna ve tüm Alevi halkına ve Anadolu’nun diğer halklarına yaptığı direnme çağrısı ile başlayan direniş, Zeynep' in tutuklanmasının hemen ardından kızına

İnancına, Yoluna sadık bir 80’lik çınarın direnişi ile devam etti. 80 yaşındaki KEZBAN ana bir Ananın, bir Anadolu kadınının ve bir Alevinin nasıl davranması gerektiğini yıllara yayılan direnişi ile dosta düşmana gösterdi.

Ne yazık ki ne bu işkencecinin hakareti ne de Kezban Ana'nı direnişi Alevi kurum ve yöneticilerinden gereken desteği görmedi.

Tam aksine güçleri oranında direnişi desteklemeye çalışan Devrimci Alevilere yönelik çaplı bir tasfiye dalgası örgütlendi. Ve bizler bir kez daha ''Emperyalist Sol'un'' nasıl bir şey olduğunu bu süreçte bir kez daha çok çarpıcı bir şekilde gördük.

Ancak Yine Aynı Cem Evinde Başkanlık yapan kızı ve aynı hapishanede birlikte baskılarla karşı karşıya olan Grup Yorum üyesi Şimal Aydın için direnişe geçen Yaşlı bilgemiz KEMAL GÜN amcamız direniş bayrağını devralmıştır. YANİ KEZBAN ANA GELENEĞİ DEVAM ETMKTEDİR!

KEMAL GÜN amcamızın bundan yıllar önce Dersim' de Seyyid Rıza Heykeli yanında da uzun bir Açlık Grevi direniş yaptığı da hafızalarda tazeliğini korumaktadır. Faşizmin hunharca katlettiği ve mezarsız bırakmak istediği iki oğlunun kemiklerini teslim almak ve mezar hakkını savunmak için yapılan bu direniş, hem ülkemizdeki direnişler arasında çok özgün bir yer tutmakta, hem de faşizmin ne kadar vahşileştiğinin sembollerinden bir olmaktadır.

İşte bu yaşlı Direnişçimiz, bir TAYAD' lı olarak, bir baa olarak, hepimize bir kez daha örnek olmaktadır.

KEMAL AMCA' nın bu direnişi, devrimci aile olduğunu iddia ederken evlatlarınn devrimci olmasına bile tahammül edemeyen düzen ailelerine örnek olmalıdır. Faşizme ve emperyaizme karşı olan herkese faşizme boyun eğmeyin çağrısıdır!

 

Biz Devrimci Aleviler olarak, Avrupa Halk Meclisleri Alevi Komisyonu ve Kerbela Dergisi olarak, KEMAL AMCA'nın bu onurlu duruşunu ve direnişini tüm kalbimizle SELAMLIYORUZ!

Alevisiyle- Sünni’siyle tüm Anadolu halklarını KEMAL AMCA'nın drenişini destekelemeye çağırıyoruz. Hiçbir şey yapamayanlara KEMAL AMCA'nı direnişini takip etmelerini ve takipçilerini yaygınlaştırmak için çaaba göstermelerini bekliyoruz.

KEMAL AMCA kelimenin gerçek anlamıyla bir BİLGEDİR! ANADOLU BİLGESİDİR. Nice Aydınlarda, bilim adamlarında bile bulamayacağımız bir bilgelikten öğrenecek çok şey olduğuna herkesin dikkatini çekeriz!

KEMAL AMCA' nın DİRENİŞİ DİRENİŞİMİZDİR!

KEMAL AMCA EN TEMEL HAKLARI İÖİN DİRENİYOR!

ONU FAŞİZMİN SALDIRILARI KARŞISINDA YALNIZ BIRAKMAYALIM.

HER YERDE KEMAL AMCA' NIN DİRENİŞİNİ DESTEKLEYELİM. SESİNE SES NEFESİNE NEFES YÜREĞİNE YÜREK OLALIM!

DOĞRULARI VE HAK YOLUNUN YOLCULARINI DESTEKLEMEKTE TEREDDÜT ETMEYENLERE SELAM OLSU!

KAHROLSUN KANLI KATİL FAŞİSTLER! YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

AVRUPA HALK MECLİSLER ALEVİ KOMİSYONU VE KERBELA   DERGİSİ
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.