1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesi Bayram Mesajı

Zulmün Sömürünün Olmadığı Halkımızın Ekmeğe Ve Adalete Doyduğu Bayramları Ellerimizle Yaratacağız!

Bir bayrama daha depremde kaybettiğimiz on binlerce insanımızın acısı ve adaletsizliğe olan öfkemizle girdik. Bir yanımız bu sömürü ve zulme karşı öfke ile doluyken bir yanımız bayramlarda birleşmenin yan yana omuz omuza olmanın sevinciyle dolu.

Ne mutlu bize ki halkımıza yaşatılan her acının karşısında olduk hesabını soracağımızın sözünü verdik. Ne mutlu bize ki diz çökmedik aman dilemedik uzlaşmadık teslim olmadık. Ne mutlu bize ki işte bu yüzden halkımızın karşısına çıkıp alnımız ak başımız dik büyüklerin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüp İYİ BAYRAMLAR diyebildik. 

Her geçen gün sömürüsü katmerlenen bu düzende iyi güzel ne varsa halkımız ve onun öncüleri yarattı. Nasıl ki zulme başkaldırıyı Baba İshak ve Pir Sultanlardan öğrenip bugünlere getirdiysek acıda sevinçte ve bayramlarda birleşmenin yan yana olmayı halkımızın geleneklerinden bugüne taşıdık büyüttük.

Bayramların dayanışma saygı ve bağlılığını ailelerimizde yoldaşlarımıza kadar mücadelemizin bir parçası ve nedeni hâline getirdik.

Her duyguyu her olumlu geleneği kavgamızda silah olmaya devam edecek.

Bizler özgür bağımsız bir ülkede bayramlarda yanyana olalım diye ömürlerini vermiş şehitlerimizi bu bayramda da saygı ve sevgi ile anarken öncelikle tüm halkımızın ailelerimizin ve yoldaşlarımızın bayramını kutluyoruz!

Zulmün Sömürünün Olmadığı Halkımızın Ekmeğe Ve Adalete Doyduğu Bayramları Ellerimizle Yaratacağımızın Sözünü Veriyoruz!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.