1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe TV Haberler Programının Yeni Bölümü Yayında


Haberler programında bu hafta;

1- Alfredo Cospıto İçı̇n Altı Farklı Ülkede İtalyan Elçı̇lı̇klerı̇ Önünde Eylem!

23 Mart günü Anti-Emperyalist Cephe, 41 bis tecrit rejiminin kaldırılması için açlık grevinde olan anarşist siyasi tutsak Alfredo Cospito ile uluslararası dayanışma çağrısı yaptı. AIF olarak diğer yoldaşlarla, komünist ve anarşist gruplarla, siyasi tutsaklarla dayanışma gruplarıyla birlikte Alfredo Cospito ile dayanışmak için altı farklı ülkede İtalyan Büyükelçilikleri önünde toplandık. Eylemlere 162 kişi katıldı:

Yunanistan-Atina 60

Avusturya-Viyana 28

Almanya- Berlin 25

İngiltere- Londra 20

Belçika- Brüksel 20

İrlanda- Dublin 9

2- Almanya'da 129 a-b yasasının terör yasasına karşı açlık grevi devam ediyor

Alman Emperyalizmi tarafından tutsak edilen 4 devrimci-antifaşist Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan için adalet talebiyle 18 Mart'ta süresiz açlık grevine başlayan Eda Deniz Haydaroğlu ve Berfin Özder 30 gündür açlık grevinde.

Talepler şunlardır: 4 tutsak tutuksuz yargılansın, facebook paylaşımları ve dijital deliller suç delili olarak kullanılmasın. Federal savcı Peter frank Erdoğan ile ne görüştü açıklansın. İtalya'da 41 BIS tecridine karşı açlık grevinde olan anarşist Alfredo Cospito'nun talepleri kabul edilmelidir. 129a-b faşist yasaları kaldırılsın. Tüm antifaşist ve devrimci tutsaklar serbest bırakılsın.

Bu talepler için Berlin'de Adalet Bakanlığı önünde çadır açtılar. Almanya, Londra, Belçika, Hollanda'da birçok kişi dayanışma açlık grevi yaparken, Grup Yorum üyeleri de 10 günlük dayanışma açlık grevine başladı. Her Cumartesi 1 günlük dayanışma açlık grevi için açık çağrı yapıldı.

3- 2 Nisan'da Halk Meclisi tarafından devrimci akademisyen Nüriye Gülmen'e özgürlük için bir internet konferansı düzenlendi.

Ana konu Nuriye’ye verilen adaletsiz 10 yıl hapis cezası kararı, AKP Faşizminin direnen emekçilere saldırıları, OHAL, reformist sendika KESK'in tutumu ve Direniş Cephesi oluşturmanın önemi oldu. Çok sayıda akademisyen, avukat, yazar, milletvekili ve gazeteci katıldı.

4-Londra'da Türkiye Büyükelçiliği Önünde Gökhan Yıldırım İçin Dayanışma Buluşması

31 Mart günü Londra Halk Cephesi, Türkiye'de AKP faşizminin hukuksuz bir şekilde cezaevinde tuttuğu ölüm orucu direnişçisi Gökhan Yıldırım ile dayanışmak için Türkiye Büyükelçiliği önünde bir toplantı düzenledi. Gökhan'ın uzun süreli ölüm orucu direnişi nedeniyle sağlık sorunları devam ediyor ve cezaevinde tedavisi yapılamıyor. Toplanan halklar Gökhan'ın derhal serbest bırakılmasını talep etti.

5-30 Mart tarihinde Türkiye ve Avrupa'nın farklı şehirlerinde, 1972 yılında Kızıldere köyünde şehit düşen devrimci önder Mahir Çayan ve yoldaşları için anma töreni düzenlendi. Mahir Çayan ve yoldaşları Türkiye'de devrimci mücadele yolunu göstermişlerdir. Mahir, yeni sömürgeciliğin teorisini ve düşmana asla teslim olmamanın teori ve pratiğini ortaya koymuştur.

 

6- 3 Nisan günü Grup Yorum üyesi devrimci sanatçı Helin Bölek'in mezarlığında bir tören düzenlendi. Grup Yorum'un onurlu üyesi Helin'in şehit edilişinin 3. yılında yapılan anmaya Helin'in annesi, GY üyeleri dostları ve yoldaşları katıldı. Helin ve aynı zamanda İbrahim Gökçek, özgür konserler yapmak istedikleri için AKP faşizmi tarafından katledildi.

7- İsrail işgal güçleri Kudüs'te Mescid-i Aksa'nın içindeki Filistinlilere vahşice saldırdı

5 Nisan'da İsrail işgal güçleri Mescid-i Aksa'da bulunan Filistinlilere saldırdı. Siyonistler tarafından 240'tan fazla Filistinli yaralandı. İsrail'in Gazze Şeridi'ne roketlerle saldırmasının ardından. Siyonizmin tüm bu saldırılarından sonra Gazze Şeridi Direniş güçleri İsrail'e roket atarak Filistinlileri savundu. Filistin Halkının kahramanca direnişi Batı Şeria ve Gazze'de devam ediyor.” Konularını işledik, iyi seyirler

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.