1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Dev-Genç Berlin'de 30 Mart Anması Düzenledi

Kızıldere Katliamının yıldönümünde Almanya'nın Berlin şehrinde anma düzenlendi. Düzenlenen anmaya yaklaşık 20 kişi katıldı.

Anma öncelik Mahir Çayanlar ve tüm dünya devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Grup Yorum'un Kızıldere Destanı klibiyle devam etti.

Daha sonra Kızıldere ile ilgili açıklama okundu. Açıklamada Mahirlerin nasıl örgütlendiğinden Kızıldere'ye kadarki süreç anlatıldı. O günden bugüne Mahirlerin teslim olma geleneğinin sürdürüldüğü vurgulandı.

Daha sonra Mahir Çayanları ve Kızıldere'yi anlatan bir şiirle programa devam edildi.

Programın devamında şu anda Berlin'de süresi açlık grevinde olan Eda Deniz Haydaroğlu süresiz açlık grevi ve 129 yasaları ile ilgili bir konuşma yaptı. Orada bulunan herkesi ve tüm halkı Adalet Bakanlığı'nın önündeki saat 11.00 ve 18:00 arası açık olan çadıra davet etti.

Daha sonrasında Grup Yorum açıklamasını okudu. Açıklamada Mahirlerin yarattığı geleneklerle türkülerini yazdıklarını vurguladılar.

Daha sonra anmaya katılan herkesin tek tek düşünceleri alındı. Herkes Mahir Çayan ve 9 yoldaşını özlemle andığını belirtti. Mahirlerin kavgasını bugün de devrimcilerin devraldığı belirtildi. 

Anmaya ayrıca Samidoun'dan bir kişi katıldı. Mahir Çayanların yaptığı enternasyonalist eylemden çok etkilendiğini belirtti. Grup Yorum'un Kızıldere Destanı klibindeki görüntülerden çok etkilendiğini de söyledi. Mahir Çayanların yaptıkları eylemlerin askeri boyutlarının olduğu gibi siyasi boyutlarının da çok önemli olduğunu da söyledi.

Program hep birlikte Kızıldere türküsünü söyleyerek sonlandırıldı.

Mahir'den Dayı'ya Sürüyor Bu Kavga!

Kızıldere Son Değil Savaş Sürüyor! 

 

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.