1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

129 Yasasına Karşı Açlık Grevi Çadırının Günlüğü

3 Nisan Pazartesi günü Eda Haydaroğlu ve Berfin Özer’in Açlık Grevi direnişinin 17. Gününde, yine Berlin Adalet Bakanlığı önünde Çadır açıldı.

 

Saat 11:00 de açılan çadır nöbeti, Eda Haydaroğlu’nun yaptığı Almanca konuşma ile başladı. Konuşmada Taleplerini anlatan ve Helin Bölek’in ölüm yıldönümüne değinen Eda, Zafere olan inancını da vurguladı.

Daha sonrasında Çadır programı Halk Okulu dergisini okuyarak devam etti. Halk Okulu dergisinin 177. Sayısının baş yazısı okundu.

Daha sonrasında Çadır’da Helin Bölek için herkes bir türkü söyledi. Ölümsüz şarkımız ve yedi notanın komutanı Helin’i bu şekilde andık.

Grup Yorum emekçisi Umut Özçelik de çadır nöbetinde konuşma yaptı. 10 günlük açlık grevi direnişlerinin 6. Gününde olan Umut ve Berfin Şilan, Direnişin taleplerini anlattılar.

Çadır nöbetinin sonuna doğru Anti-faşist Serkan Küpeli’ye kartlar yazıldı. Bu şekilde şimdiye kadar çadırlarımızda Hasan, Özgül, İhsan ve Serkan’a yazmış olduk.

Çadırı bugün Enternasyonal Sanat Cephesinde yer alan rapcı Masur ziyaret etti. Tekrar geleceğine belirten Masur, direnişimizden ne kadar etkinlendiğini anlattı. Saat 18:00 de çadırımızı kapattık ve Yorum Kültür Evine geçtik.

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.