1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi: 18 Mart’ta Tüm Dünyadaki Anti-Faşist, Anti-Emperyalist, Devrimci Tutsaklar İçin Bir Günlük Açlık Grevindeyiz

 18 Mart Tutsaklarla Dayanışma Günü'nde biz de Yunanistan Halk Cephesi olarak direnenlerin yanındayız.

 18 Mart günü 1 günlük açlığımızda direnen tüm tutsakların direnişlerine destek olurken, bugün süresiz açlık grevine başlayacak olan Eda Deniz Haydaroğlu'nu da selamlıyoruz.

 Almanya'da Eda Deniz Haydaroğlu da yapacağı süresiz açlık greviyle tutsakların direnişlerini dışarıya taşıyor, onların sesi oluyor.

  Bugün dışarda ya da içerde "düşüncelerimizi tutsak etmeye çalışanlar"ın her türlü baskısına "hayır" diyoruz. Tecrit hücrelerinde politik kimliklerimizin yokedilmesine, devrimciliğin suç haline getirilmesine, anti-terör yasalarıyla hakların "hak ve özgürlük mücadelesinin boğulmaya çalışılmasına "hayır" diyoruz.

 Almanya'da 129 a/b yasalarıyla Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan yargılanıyorlar.

129. madde; ırkçılık, ağır hapis, tecrit ve keyfilik demektir.

 “Anti-terör yasaları” ve göçmenler aleyhine çıkartılan yeni yasalar sonucunda soruşturmalar, oturum iptalleri, sınırdışılar, komplolar, ev ve dernek baskınları, gözaltı ve tutuklamalar yaygınlaştırılmıştır

 Yasal, demokratik eylemler, piknik, gece, tatil kampı gibi sosyal, kültürel faaliyetler bile “terörist faaliyet” kapsamına alınarak yasaklanabiliyor. Bu yasalar başta yabancılar olmak üzere tüm halklara gözdağı verip, sindirmenin bir aracı haline getiriliyor.

 Tüm dünyada bütün terör yasalarının ve hapishanelerde uygulanan tecritin tek nedeni, halkların ulusal ve sınıfsal mücadelelerinin; devrimcilerin tasfiye ve imhasıdır. Anti-terör yasaları halkların hak ve özgürlüklerini engellemek, hak alma bilincini yoketmek ve sınıf mücadelesini engellemek için uygulanan faşist bir araçtır. Hedefi mücadelemizi "terörizm" demagojisi ile yoketmektir.

Bunu engellemek hak ve özgürlüklere sahip çıkarak, güçlü bir demokrasi mücadelesi vermekten geçiyor.

Mücadelesinin tek dayanağı mücadelenin haklılığı ve meşruluğudur.

    HALKIMIZ! YUNAN HALKI! AVRUPA HALKLARI!

Tüm dünyada hak ve özgürlüklerimiz için, ekmek ve adalet için, özgürlük için mücadele ediyoruz. Ve bu nedenle de emperyalistler ve faşistler tarafından tutsak ediliyoruz.

Tutsaklık ve tecrit koşulları politik düşüncelerimizden bizi vazgeçiremez.

Tüm dünya halklarını direnmeye ve özgürlüklerimiz için mücadeleye çağırıyoruz.

-POLİTİK TUTSAKLARA ÖZGÜRLÜK!

-ÖZGÜL, İHSAN, SERKAN VE HASAN'A ÖZGÜRLÜK!

-ALFREDO COSPİTO'YA ÖZGÜRLÜK!

-İSRAİL HAPİSHANELERİNDEKİ FİLİSTİNLİ TUTSAKLARA ÖZGÜRLÜK!

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.