1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi: Rohrbach Hapishanesi Özgül Emre'ye Keyfi Bir Şekilde Tecrit Uyguluyor

Özgür Emre bir yıla yakın bir süredir Almanya'da tutsak. Geçtiğimiz yıl bugünlerde faşist 129 yasaları yüzünden tutuklandı. Tutuklandıktan sonra Rohrbach hapishanesine götürüldü.

Rohrbach hapishanesinde keyfi bir şekilde tek tip elbise dayatıldı. Özgül Emre bu onursuzluğa karşı açlık grevine başladı. Rohrbach hapishanesi Özgür Emre'nin açlık grevi süresince tuz ve şeker vermedi. Bunun üzerine daha kırklı günlerde olunmasına karşı Özgür Emre'nin sağlık durumu kötüleştiği için zorla hastahaneye kaçırıldı.

Ancak tüm tarihler boyu olduğu gibi direnen kazandı. Özgül Emre Açlık Grevi direnişiyle bu keyfi uygulamayı Rohrbach hapishanesinin yüzüne çaldı. Açlığıyla bu onursuz uygulamaya karşı zafer kazandı.

Ancak Rohrbach hapishanesi bu zaferi hiçbir zaman hazmedemedi.

Şimdi de bunun göstergesi olarak Özgül Emre'ye keyfi bir şekilde tecrit uyguluyorlar. Kitaplarını türlü bahanelerle vermiyorlar. Ailesinden, arkadaşlarından, yoldaşlarından gelen mektupları ve kartları vermiyorlar.

Bu tamamen keyfi bir uygulamadır. Bu uygulama Rohrbach hapishanesinin zaferi hazmedemediğinin göstergesidir.

Tüm halkımızı, nasıl Özgül Emre' ye açlık grevinde tuz ve şeker verilmeyince hep birlikte hapishaneye tuz ve şeker gönderdiysek şimdi de bu tecriti kırmak için mektup göndermeye çağırıyoruz.

Rohrbach hapishanesini arayalım. Neden Özgül Emre'ye kitaplarının ve mektuplarının verilmediğini soralım!

Rohrbach hapishanesinin önünde eylem yapalım!

Özgül Emre'nin Yalnız Olmadığını, Devrimcilik Yapanların Asla Halk Tarafından Yalnız Bırakılmayacağını Gösterelim!

Tüm Halkımıza Çağrımızdır!

Özgül Emre Yalnız Değildir!

Tecrit İşkencedir!

Rohrbach Hapishanesinin Telefon Numarası; 06703 3060

Rohrbach Hapishanesinin Adresi; Peter-Caesar-Allee 1, 55597 Wöllstein

 

"Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi"

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.