1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Eda Deniz Haydaroğlu Süresiz Açlık Grevinin 12. Gününde Adalet Bakanlığı Önündeydi!

18 Mart günü Almanya'da Süresiz Açlık Grevi direnişi başladı. Bu direniş bugün Berlin Adalet Bakanlığı önünde sürdü. Adalet Bakanlığının önünde sabah saat 11.00'den akşam saat 18.00'a kadar çadır açıldı. Artık hafta içi her gün çadırın bu saatlerde açık olacağı açıklandı.


Öncelikle neden Açlık Grevinde ve Adalet Bakanlığında olunduğuna dair bir açıklama yapıldı. Talepler sayıldı.
Daha sonra güne Halk Okulu dergisinin 176. sayısı okunarak devam edildi. Başyazı ve Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın köşesi okundu.

Daha sonra gençlik için bir çağrı videosu çekildi. 2 Avrupa Dev-Genç'li' nin Adalet Bakanlığı önünde açlık grevi yaptığı anlatıldı. Bu cumartesi günü (1 Nisan) açlık grevi direnişinin 15.günü olduğu için tüm gençlik 1 günlüğüne Destek Açlık Grevi yapmaya çağrıldı.

Gün boyu Grup Yorum şarkıları çaldı, sloganlar atıldı.

Çadırı görüp gelenlerin tepkileri hep dayanışma üzerineydi. Çadırın çaprazındaki çocuk kreşinin öğretmenleri de çadırımızı dün ziyaret etmişti. Bugün tekrar gelerek çocukların bizim için boyadıkları Zafer İşaretlerini bize verdiler. Bütün sınıfa dağıttıklarını çocuklar açlık grevi direnişçileri için boyadıkça getireceklerini söylediler.

Ayrıca bugün çadıra Samidoun örgütünden de 3 kişi katılarak dayanışmalarını gösterdiler. Cumartesi günü çağrımız üzerine onlar da çağrı yaparak 1 günlük destek açlık grevi yapacaklarını söylediler.

Öğleden sonra açıklamasında ise Grup Yorum emekçileri Berfin Şilan Gel ve Umut Özçelik 10 günlük destek Açlık Grevi yapacaklarını açıkladılar.

Bu açıklamadan sonra ise şuan Almanya'nın Stuttgart şehrinde tutsak olan Anti-Faşist, Grup Yorum gönüllüsü olan Hasan Unutan'a mektup ve kartlar yazıldı.

Halaylar çekildi, Sloganlar ve Grup Yorum şarkılarıyla saat 18.00'da eylem sonlandırıldı.

Açlık Grevinin talepleri haklı ve meşru.
ZAFERİ DİRENEREK, HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKARAK KAZANACAĞIZ!

FAŞİST 129 YASALARI KALDIRILSIN!

ÖZGÜL, İHSAN, SERKAN VE HASAN'A ÖZGÜRLÜK!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.