1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

AEC: Alfredo Cospito İçin Enternasyonal Eylem Günü


Anti-Emperyalist Cephe’nin organizesi ve çağrısı ile 23 Mart Enternasyonal Eylem Günü olarak belirlendi ve Atina, Berlin, Brüksel, Londra ve Viyana’da aynı gün içerisinde İtalyan elçilikleri önünde eylemler düzenlenecek.

Herkesi bu sürece katılmaya ve Alfredo Cospito’nun direnişini sahiplenmeye çağırıyoruz.

Açıklamanın Türkçesi:

ALFREDO COSPITO'YA ÖZGÜRLÜK

Alfredo Cospito'nun ölmesi ya da yaşaması kaderini belirleyecek olan duruşmadan bir gün önce, uluslararası kitlesel seferberlik çağrısında bulunuyoruz.

Alfredo Cospito 20 Ekim 2022'den bu yana 41 bis cezaevi rejimine (ağır hücre hapsi) karşı açlık grevinde ve sağlığında geri dönüşü olmayan hasarlar oluşmadan önceki zaman daralıyor.

41 bis rejiminin kaldırılması talebi haklıdır ve hukukun üstünlüğüne ve ifade özgürlüğü hakkına saygı duyan herhangi bir devlet için herhangi bir sonuç doğurmadan kabul edilebilir.

Alfredo için ne mekan ne de zaman kaldı. İnsanları insanlıktan çıkarmak ve insanların temel hakları olan ifade özgürlüğüne saldırmak için oluşturulan yasalar suçtur.

Yakın zamanda ayrı bir davanın yeniden incelenmesi, Alfredo'yu 41 bis işkence rejimi altına sokan unsurlardan biri olan ihtiyati tedbirlerin kaldırılması kararını onayladı. Bu da Alfredo'nun suçsuz olduğunun bir kanıtıdır çünkü Alfredo yazıları ve inançları aracılığıyla ifade özgürlüğü hakkını kullanmıştır.

İtalyan devletinin Alfredo'yu bu 41 bis işkence rejimi ile ölüme mahkum etmeye çalıştığını iyi biliyoruz. Ve şu ana kadar 41 bis'in tüm mahkumlar için kaldırılması için hayatıyla direniyor.

Bu kritik anlarda Alfredo'yu ve direnişini savunmak bizim görevimizdir, bu nedenle insanları 24 Mart’taki onun kaderini belirleyebilecek duruşmadan bir gün 23 Mart günü harekete geçmeye, İtalyan devletine onun taleplerine saygı duyması ve ölümünde suç ortağı olmama yükümlülüğünü yerine getirmesi için açık bir mesaj göndermeye çağırıyoruz.

- Sokaklara çıkın ve İtalyan Büyükelçilikleri ya da Konsolosluklarında bir protesto düzenleyin

- İtalyan hükümet yetkililerini arayın/e-posta gönderin ve Alfredo Cospito'nun taleplerine saygı göstermelerini bir kez daha söyleyin

- Alfredo'yu desteklemek için sendikanızla veya kuruluş temsilcilerinizle konuşun

SUSTURMAYA ÇALIŞTIKLARI ALFREDO'NUN SESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIN!

SESSİZLİK ÖLÜM DEMEKTİR!

ALFREDO COSPITO'YA ÖZGÜRLÜK!

41 BIS İŞKENCESİNE SON VERİN!

Anti-Emperyalist Cephe[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.