1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

11 Mart’ta Duısburg'da Deprem Değil Önlem Almayan Devlet Öldürür Sloganıyla Dayanışma Konserimizi Gerçekleştirdik

11 MART'DA DUISBURG'DA ''DEPREM DEĞİL ÖNLEM ALMAYAN DEVLET ÖLDÜRÜR'' SLOGANIYLA DAYANIŞMA KONSERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

 

11 Mart Cumartesi günü Almanya'nın Duisburg şehrinde 2. Enternasyonal Sanat Cephesi konserinde halkımızla birlikte acılarımızı isyana çevirdik.

Dünyanın dört bir yanından bir araya gelen sanatçılar olarak onbinlerce insanımızı göçük altında planlı bir şekilde katleden AKP faşizmini şarkılarımızla yargıladık, halkımıza tek kurtuluş yolu olan devrimci mücadeleyi büyütme çağrısı yaptık.

 

''Yas tutmayacağız, unutmayacağız, barışmayacağız,

HESAP SORACAĞIZ'' dedik.

Biz '' bu da gelir bu da geçer '' demedik, demeyeceğiz.

Geçer demek suçtur. Geçer demek Faşizmi aklamaktır.

Yeni katliamların yolunu açmaktır.

 

11 Mart’ta Almanya'dan, Türkiye'den, Yunanistan'dan, İtalya'dan sanatçı dostlarımızla birlikte emperyalizme ve faşizme meydan okuduk. Konserimiz Enternasyonal Sanat Cephesi üyelerinin selamlaması ve açılış konuşması ile başladı. Ardından Sol Parti Milletvekili Andrej Hunko, Avukat Roland Meister, Rote Hilfe temsilcileri ve MLPD Duisburg temsilcisi de günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarıyla sahnede yer aldılar.

 

Konuşmaların ardından Yunanistan Enternasyonal Sanat Cephesi üyesi Sofia Barka tutsak Grup Yorum emekçisi İhsan Cibelik'in ses kaydıyla bir dans performansı ve ardından türkçe/yunanca halk türküleri ile sahne aldı. Hemen arkasından İtalya'dan gelen Enternasyonal Sanat Cephesi üyesi rapçi Kento ve ekibi sahne aldı. Aradan önce ise sanatçı dostumuz Haluk Tolga İlhan halk türküleri ile sahnede yerini aldı.

 

Ve deprem ile ilgili bir sinevizyonun gösterilmesinin hemen arkasından perdelerin açılmasıyla birlikte Grup Yorum olarak sazımızın telini çaldık. ''Gel Ki Şafaklar Tutuşsun'' ile halkımıza, ''GEL GÜLÜM GEL, GEL Kİ GECELER ÇATLASIN, GEL Kİ ŞAFAKLAR TUTUŞSUN'' diye haykırdık.

O andan itibaren salonu saran coşku, öfke, özlem doruğa taşınmıştı ve konserin son anlarına kadar hep daha da ileriye taşındı.

 

Sanatçı dostumuz Hilmi Yarayıcı da sahnemizde yerini aldı. Memleketi Hatay'dan gelişmeleri halkımıza aktardı ve hep bir ağızdan kavga türkülerimizi söyledik.

Yine Yunanistan'dan Türkiye'ye arama kurtarma ekibi olarak giden yunanlı yoldaşlarımız Mixalis ve Takis sahnemize gelerek Türkiye'ye neden gittiklerini, nasıl gözaltına alındıklarını ve neler hissettiklerini anlattılar. Türkiye ve Yunan halkları kardeştir diyerek bir kez daha halkların kan kardeşliğini tazelediler. Halkımız Mixalis ve Takisi bağrına bastı, ayakta alkışladı, kucakladı.

 

Halkların tek silahı dayanışmadır dedik ve 11 Mart’ta dayanışmamızı büyüttük. Konserimize bizimle birlikte emeği geçen tüm gönüllülerimize ve halkımıza sonsuz teşekkürler.

 

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN TÜRKÜLERİMİZ

 [blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.