1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Okmeydanı Halk Meclisi Hatay Yardım Haberini Yayınlıyoruz

Düzen Katlediyor Ardından Kaderine Terk ediyor, Halk Meclisleri ve Halkın Sanatçıları Yetişiyor

 

Halkız, Bölge İnsanımızın Yanındayız, Haklıyız, Kazanacağız!

 

​​​​​​​Okmeydanı Halk Meclisi öncülüğünde başlatılan ve Grup Yorum birlikteliği ile sürdürülen dayanışma kampanyasında toplanan erzaklar Hatay'a ulaştırıldı.

​​​​​​​Depremlerin gerçekleştiği 6 Şubat tarihinde Halk Meclisi öncülüğünde başlatılan ve semtin 7 mahallesinde yapılan kapı çalışmalarında toplanan yardımlar 12 şubat pazar günü Antakya'ya ulaştırıldı. Depremlerin olduğu gün Halk Meclisi'nin tek gündem olarak gerçekleştirdiği toplantıda belirlediği ve 1 komitesini Grup Yorum'un oluşturduğu 5 komite ile başlatılan çalışmalar toplam 6 gün sürdü.

 

​​​​​​​Hayatını Kaybeden İnsanlarımızın Katili Deprem Değil, İşbirlikçi Burjuvazinin Devletidir!

6 Gün boyunca toplanan yardımların tesliminden sonra Antakya genelinde yaptığımız gözlemleri aktarmak gerekirse;

​​​​​​​Antakya'da sağlam tek bir binanın bile olmadığı görüldü. Depremi yaşayan insanların yakınlarını kaybettiği ya da enkazdan canlı olarak çıkarılması umuduyla beklediği şu günlerde bölge halkıyla yaptığımız görüşmelerde genel kanı yıkılan evlerin ve enkazda kalan insanların sorumlusunun 'devlet' olduğu yönünde idi. Yine görüşmelerimizde deprem anından sonraki 3 güne kadar devletin ortada gözükmediği aktarılırken bu süreçte birçok insanın enkazlardan kendi imkanlarıyla çıktıkları ya da halkın dayanışması ile kurtulup yaşama tutunabildikleri iletildi.

 

3 Gün Boyunca Gözükmeyen Devlet Yağma Bahanesi ile Tüm Güçleriyle Terör Estiriyor! Amaç; Halkın Dayanışmasını Bertaraf Ederek Bölgeyi İnsansızlaştırmak!

 

​​​​​​​Bölgeden bir insanımız diyor ki;

''insanlar hasarlı evlerine eşyalarını almak için girmek istediğinde ellerinde pompalı tüfekler olan 40-50 kişilik gruplar tarafından karşılanıyor. Bunu ben bizzat yaşadım. evime girmek istediğimde kalabalık bir grup beni ve bir arkadaşımı pompalı tüfeklerle havaya ateş açmasıyla durdurdu. Hem yanıbaşında Jandarma karakolu vardı ancak bir tanesi de çıkıp 'ne oluyor burada' demedi.

 

​​​​​​​Faşizmin 'Güçlü Devlet'i 1 Günde Çöktü!

​​​​​AKP Faşizmi Tüm Güçleriyle; Polisiyle, Jandarması, Korucusu Faşist Çeteleri ile Halka ve Örgütlü Dayanışmasına İşkence Yaparak, Gözaltına Alarak Saldırıyor.

Depremlerin gerçekleştiği andan itibaren devrimci, demokrat ve ilerici kurumların öncülüğünde örgütlenen halk dayanışması Hatay halkının en güçlü dayanağı oldu. Ancak bir çok insanın, siyasi iktidarın 'güçlü devlet ‘ine değil de bu dayanağa tutunarak hayatta kaldığı bir gerçektir. Ki bu gerçek işbirlikçi burjuvazinin çürümüş, katliamcı, yaşanan sorunlar karşısında çaresiz bir devlet aygıtına sahip olduğunu apaçık ortaya çıkarmıştı. Lakin halkın dayanışması tam da bu durumdan dolayı burjuvazi için açık bir tehdit unsuru olmuştur. Bu gerçeği ancak 3 gün sonra yerinde görebilen devletin arama kurtarma faaliyetinden ziyade, polisi, askeri, bekçisi, korucusuna kadar bölgeye çıkarma yapması bundandır. Öyle ki, devletin 3. günden sonra AFAD öncülüğünde gerçekleştirdiği arama kurtarma faaliyetinde enkazdan çıkardığı insan sayısı, ilk üç gün halkın dayanışması ile kurtarılan insan sayısına göre tabir-i caiz ise devede kulak kalmıştır.

 

​​​​​​​Katledip Bizi Kendi Başımıza Bırakan Da, Yağmacı Da Bu Devlettir

İşbirlikçi burjuvazinin devleti, A'dan Z'ye tüm organlarıyla sömürü düzenine organizedir. Emperyalizme biat ederek işleyen bu devlet aygıtının 'kurtarma faaliyeti' halk için değil, yalnız kendi düzenlerinin bekası için vardır. Aksi olsaydı eğer, depremlerin şiddeti ne olursa olsun ne yıkılan bir ev olurdu ne de tek bir insanımız enkazın altında kalırdı. Emperyalizm tarafından sömürülen ve faşizm ile yönetilen bir devlet aygıtı bugünlerde Türkiye Halkları tarafından ayan beyan görülen 'kağıttan kaplan' görüntüsünü örtmek istemektedir. Bu yüzden bölgeye yerleştikten hemen sonra hedefe koyduğu ilk şey halkın dayanışması oldu. Önce bir kaç münferit yağma olayını büyüterek halk arasında güvensizliği yayıyor sonra ise bu yağma olaylarıyla ilgili ya da uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlara dahi denetimindeki faşist çeteleride kullanarak işkence yapıyor ve katlediyor.  Velev ki, halkın elindeki tek silah olan dayanışmasına saldırıyor, gözaltına alıyor, o da yetmiyor kayyum atıyor. Bütün bunlar gerçekleşen depremlerle birlikte çöken 'güçlü devlet' algısını yeniden tesis etmeye yöneliktir.

 

Türkiye halklarına çağrımızdır;

​​​​​​​ Zaman bu zamandır! Bugün ve sonraki günlerin tek gündemi seçimler değil, 'Halkın Dayanışması' olmalıdır! Faşizme karşı en güçlü toplumsal muhalefet örgütlü halkın ama'sız dayanışmasıdır. Sorunlarımızı çözemeyen, aksine büyüten dünküler, bugünlere çözüm olamazlar. Çözüm halkın el birliği ile kendi sorunlarını 'söz, yetki, karar' hakkını kullanarak çözebilmesindedir. Halk Meclisleri'dir, Halkın Gücü komiteleridir. 6 Şubat'tan bugüne yaşananlar bu sürecin açıkça somutlanmasıdır.  Örgütlenelim, mücadele edelim, kazanalım!

 

Dayanışma Halkın Silahıdır!

Halkın Dayanışmasını Büyütelim!

​​​​​​​Halk Meclisleri ve Halkın Gücü Komiteleri ‘nde Birleşelim!

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

Faşizme Karşı Omuza Omuza!

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.