1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Uzun Yürüyüş Augsburg Durağında Panel: Bu Şimdiye Kadar Dinlediğim En İyi 129 Paneliydi

17 Şubat tarihinde, 129 yasalarına karşı başlayan Uzun Yürüyüş 26. Gününde Almanya’nın Augsburg şehrindeydi. Augsburg’da Alman soluyla beraber bir eylem gerçekleşti. Daha sonrasında Alman solunun merkezinde bir panel verildi. Panelde 129 yasasının tarihçesini ve bugün kime karşı nasıl kullanıldığını anlattık. Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Hasan Unutan örneklerini verdik ve bu yasanın nasıl yasal bir zorbalık olduğunu, yasal ama ADİL olmadığına vurgu yaptık. Ayrıca panelde 129 yasasının tarihçesini anlatan belgeselimizi izledik.

Yoğun bir ilgiyle panelimizi dinleyenlerle daha sonrasında bir soru cevap bölümü yapıldı. Dinleyicilerden biri bu panelin şimdiye kadar dinlediği en somut ve en iyi 129 sunumu olduğunu söyledi.

Etkinlikte Ayrıca 25 Şubat Federal savcılık önündeki eyleme ve Nisan’da başlayacak olan duruşmalar için çağrılar yapıldı.

Faşist 129 yasalarını herkese anlatmaya ve buna karşı mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz!Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.