1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Cephesi Açıklama: Afet Değil Katliam!

Ölümlere Neden Olan Yıkımların Sorumlusu

Önlem Almayan AKP İktidarıdır Hesabını Soracağız!

 

Bugün sabah saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD depremi 7.4 büyülüğünde açıklamış olsa da ABD’den yapılan açıklama depremin 7.8 büyüklüğünde olduğu yönünde.  Ki her geçen an ölü ve yaralı sayısı artıyor.  Ve binlerce ölünün on binlerce yaralının olacağı tahmin ediliyor.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır" açıklaması ve Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un "Şu an yıkılan bina ile ölü ve yaralı sayısı vermemiz mümkün değil. Hasar ciddi." açıklaması yaşanan depremin ve yıkımın büyüklüğünü gösteriyor.

Halkımız yıkımı ve ölümü yaşarken İktidar depremle ilgili yayın kısıtlaması getirdi. Bunun anlamı halktan gerçeklerin gizlenmesidir. Gerçeklerin gizlendiği yerde ise suç işlenmiş demektir. AKP iktidarı depreme önlem almayarak suç işlemiştir. Şimdi kısıtlama kararı alarak bu suçu gizleme telaşına düşmüştür. TSK ise deprem bölgesinde acil durum ilan etti. Yani deprem bölgesine giriş çıkışlara iktidar karar verecek. Bunun anlamı halkın dayanışmasını engellemektir. Faşizm halktan korkuyor ve yayın yasağı ile suçunu gizlemeye çalışırken acil durum bölgesi ilanıyla halkın dayanışmasını engellemek istiyor.

 

Türkiye deprem ülkesidir. Bu deprem ne ilktir ne de son olacaktır. Bu nedenle ölümlere neden olan yıkımların sorumlusu yaşanacak depremlere önlem almayan AKP iktidarıdır. Ancak AKP faşizmi halka yaşatılan katliamların üstünü “kader” “fıtrat” “alın yazısı” diye örtmeye çalışıyor.  Deprem kader değildir önlem alınsaydı bunun önüne geçilebilirdi.

 

Faşizm çözümü Uluslarası yadım kuruluşlarınan bekliyor. Sorun çözümü halkın dyanışasındadır. Halk kendi yarasını ancak kendisi dayanışma ile sarabilir. Tüm halkımıza çağrımızdır. Bulunduğumuz her yerde halkın dayanışmasını örgütleyelim.

 

 

Depremden etkilenen ve yaralanan tüm halkımıza geçmiş olsun diyor hayatını kaybeden halkımızın yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

 

KATLİAMIN SORUMLUSU AKP FAŞİZMİNDEN HESAP SORACAĞIZ!

AFET DEĞİL KATLİAM!

 

HALK CEPHESİ

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.