1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç Hanau Katliamının Yıldönümü Nedeniyle Eylemdeydi

19 Şubat 2020 tarihinde Almanya'nın Hanau şehrinde bir nargile kafeye ırkçı bir katliam oldu. Bu katliamda 9 genç katledildi. Katliamı yapan ırkçı faşist ise katliamdan sonra eve gidip annesini de öldürdükten sonra intihar etmişti.

Ancak biz biliyoruz ki bu ırkçı saldırılar hiçbir yerde kişisel sebeplerden dolayı yapılmamıştır. Hepsinin arkasında bizzat Alman emperyalizmi vardır. Irkçı saldırıları her an, her alanda körükleyen devlet bu saldırılarda katledilen halkımızın sorumlusudur.

Hanau katliamı da bunlardan biri. Bu katliamda hayatını kaybedenleri anmak ve ırkçı katillere ceza istemek için biz de bu katliamın yıldönümü vesilesiyle yapılan eylemlere katıldık.

Önce Almanya'nın Frankfurt şehrindeki eyleme katıldık. Bildirilerimizi dağıttık. "Irkçı Katiller Cezalandırılsın!", "Irkçılık Bir Devlet Politikasıdır!" ve "Hanau'yu Unutmadık!" yazılı dövizlerimizle eylem alanındaydık. Daha sonra ise Hanau'ya geçerek bildirilerimizi dağıtmaya devam ettik.

Irkçılık Bir Devlet Politikasıdır!

Irkçı Katiller Cezalandırılsın!

Avrupa Dev-GençEtiketler: , , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.