1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Halk Cephesi Açıklaması: Deprem Değil AKP Katletti!


Bu sabah yine sarsıntıyla uyandı halkımız, binlerle göçük altında kaldı. Birincisi sabah merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi, saat: 04.17'de ve 7.7 ve aynı gün öğlen saatlerinde 13.28'de merkez üssü Elbistan olan ikinci depremin büyüklüğü ise 7.6 idi. Daha sabahın erken saatlerinde yaşanan depremin sonuçları belli değilken, yeni bir depremin olması yıkımları da iki katına çıkardı.

 

Halkımız deprem altında, halkımız acılar içinde. Acılarımız, kayıplarımız büyük. İnsanlarımız kendi çabalarıyla birbirine yardım ediyor. Devlet ise her zamanki gibi YOK! Zarar gören tüm insanlarımıza, halkımıza başsağlığı diliyoruz.

 

Geçmiş olsun demek istiyoruz, geçmiyor! Acılarımızın biri bitmeden biri başlıyor.

 

"Sesimi duyan var mı" dedik duyan iktidar duymadı.

 

Peşpeşe yaşanan depremlerin bizi öldüreceğini onlarca yıldır söylüyor, uyarıyordu bilim insanları. 40 binden fazla can kaybıyla sonuçlanan depremden dersler sıralandı. "Deprem değil, tedbirsizlik öldürür" dedik ama tam 24 yıl sonra yine aynı görüntülerle, aynı tedbirsizlikle karşı karşıyayız. Göçük altında kalana mı yanalım, kar altında dışarda kalana mı? Hangi birine yanalım. Tedbir almayan, depreme dayanıklı binalar yapmayan Türkiye faşizmi, AKP iktidarı bu can kayıplarının birinci sorumlusudur. Hesap soracağız.

 

Öfkeliyiz. Yıkım altında kalan 10 dan fazla ilimizde göçük altında kalan halkımızın katili AKP'dir.

Bu felaketin sorumlusu, kar hırsı, insan yaşamını hiçe sayan politikaları, inşaat sektöründen nemalanması dolayısıyla izin verdiği inşaatların yapımına izin vermesindendir.

 

Tüm bu sorumlulukların kendine ait olmasına rağmen, depremde etkilenen insanlara yardım göndermek, enkaz altındakilerini kurtarmak yerine basın, yayın kurumlarına "yayın yasağı" getiriyor. Mahalle yanıyor, onlar saçını tarıyor. Çünkü, bu görüntü AKP'nin yönetim politikasının fotoğrafıdır. Ancak bu defa da yoksul halk olarak bizler kaldık bu yıkıntının altında.

 

Şimdi çıkıp " Depremin alanı çok geniş, hava koşulları kötü, helikopterler kalkamıyor" diyorlar.

 

 

Yıllardır bilim insanlarının uyarılarına kulak tıkayanlar, görmezden gelenler, şimdi kurtulmamız için "dua" istiyor.

 

YALANCILAR, KATİLLER!

 

 

Üzgünüz, binlerce insanımız göçük altında kurtarılmayı bekliyor. Sokaklarda, kışın ortasında, çoluk çocuk sokaklarda aç, susuz bekliyor.

 

Öfkeliyiz, kendini düşünmekten, halkın çıkarlarını unutmuş, hiç bir refleksi, hazırlığı olmayan beceriksizce davranan bu koşullarda bile kendi çıkarlarını düşünen sömürü düzenine...

 

Öfkeliyiz, memleketimizde insanlarımız, kar altında çadırsız, susuz, yemeksiz on binlerce insan sokaklarda.

 

Öfkeliyiz, bile bile, göre göre, bizleri katlettiğiniz için!

 

Ancak ant olsun, şart olsun ki, bu yıkıntının altında sadece halk kalmayacak!

Ant olsun, şart olsun ki bu halk sizi sebep olduğunuz bu yıkıntıların altında bırakacak.

 

Yüreğimiz, ülkemizin güneyinde, güneydoğusunda, doğusunda onlarla birlikte atıyor.

Yüreğimiz,

 

Kahramanmaraş,

Gaziantep,

Adıyaman,

Antakya,

Adana,

Malatya,

Kilis,

Diyarbakır,

Şanlıurfa ve tüm etkilenen şehirlerimizde.

 

Yüreğimiz göçük altında...

 

Bu acıları da dayanışmalarımızla, el birliğiyle aşacağız, aşmayı başaracağız. Biz bu yıkıntının altında da kalkacağız. Çünkü biz halkız!

Ancak bu düzenin, AKP iktidarının halkımıza yaptıklarını asla unutmayacağız. Hesap Soracağız!

 

 

 

DEPREM DEĞİL AKP ÖLDÜRÜR!

 

KATİL DEVLET, KATİL AKP HALKA HESAP VERECEK!

 

HALKIZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!

 

 

 

ALMANYA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.