1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi Atina Türkiye Konsolosluğu Önünde Yapılan Enternasyonal Dayanışma Eylemine Katıldı


Yunanistan Halk Cephesi, 28 Ocak 2023 tarihinde, Türkiye Büyükelçiliği önünde düzenlenen enternasyonal dayanışma eylemine katıldı.

Yunanlı faşistler, her yıl Kardak krizinin yıldönümünde milliyetçiliği ve ırkçılığı körüklemek, Türkiye ve Yunanistan halkları arasında düşmanlık yaratmak için Türkiye Büyükelçiliği önünde eylem yapıyorlar.

Buna karşı Yunanistan solu ve anarşistler de Türkiye Büyükelçiliği önünde milliyetçiliği ve ırkçılığı protesto etmek; tüm dünya halklarının kardeş olduğunu, tek ve ortak düşmanın emperyalizm ve işbirlikçi faşist iktidarlar olduğunu anlatmak ve dünya halklarını enternasyonal dayanışmayı büyütmeye çağırmak için eylem yapıyorlar.

Yunanistan Halk Cephesi olarak enternasyonal dayanışma eylemine katılım sağlandı. Yunanistan’da tutsak olan ve süresiz açlık grevi direnişinin 96. gününde tutuksuz yargılama talebi kabul edilerek tahliye edilen Türkiyeli 10 devrimciden Burak Ağarmış, Yunanistan Halk Cephesi adına söz alarak kısa bir konuşma yaptı.

Burak Ağarmış yaptığı konuşmada emperyalizm, Türkiye faşizmi ve işbirlikçi Yunanistan devletinin terör demagojileriyle tutuklandıkları ve süresiz açlık grevi direnişiyle zaferi kazanıp tahliye olduklarını, bunu enternasyonal dayanışma ile başardıklarını anlattıktan sonra özetle şunları söyledi:
“Milliyetçilik, emperyalizm ve faşizmin halkları bölmek, birbirine düşman etmek için kullandıkları bir zehirdir. Enternasyonal dayanışma halkların emperyalizme ve işbirlikçi faşist iktidarlara karşı en güçlü silahıdır. Emperyalizme ve faşizme karşı enternasyonal dayanışmayı büyütelim. Herkesi 30 Ocak, 1-3-6 Şubat tarihlerinde görülecek olan temyiz duruşmalarına katılmaya çağırıyorum. Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!”


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.