1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Stuttgart Halk Kültür Evinde Yeni Yıl Kutlaması Yapıldı

Düzenin tüketime dayanan yılbaşı etkinliği günler öncesinden başlatıldı. Vitrin süslemeleri, yılbaşına yönelik süslemeler, ışıklandırmalar ve tüketimi artırmayı hedefleyen reklamları ile halkı hazırlamaya çalıştılar. Hele yılbaşı gecesi atılan havai fişeklerin ise sınırı olmadı.

Tüketen ve bir yılın halka yaşattıklarını "bir gece"de unutturmaya çalışan bu kültüre karşı bizlerde Stuttgart Halk Kültür Evinde mütevazi ve kendi anlayışımıza uygun bir yılbaşı kutladık.

Birlikte hazırlanan yemeklerin yenmesi sonrası önce yılbaşı mesajımız okundu. Sonra geçen bir yıl üzerine hep birlikte sohbet ettik. Gelecek bir yıl için beklentilerimizi konuştuk. Süresiz Açlık Grevinde olan Yunanistan devrimci tutsakları ile tüm tutsaklarımızı selamladık.

Mesaj ve konuşmalardan sonra ise çocukların da katıldığı çeşitli oyunlar oynandı. Halaylarla yılbaşı gecesini sürdürdük. Yapılan sohbetler ile yeni yılı karşıladık. Zorlu geçecek olan ve bizim olacak yeni yılda beklentilerimizi karşılamak için hep birlikte daha çok çalışacağız.

Herkesin, halkımızın mücadele dolu yeni yılını kutluyoruz...

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.